SİYASET
Giriş Tarihi : 04-03-2021 07:56   Güncelleme : 04-03-2021 08:00

Muharrem İnce'den çok konuşulacak seçim barajı açıklamasıCHP'den ayrılarak Memleket Hareketi'ni başlatan ve bu oluşumu siyasi partiye dönüştürme yolunda olan Muharrem İnce, CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programına konuk oldu. İnce yaptığı açıklamada, "Baraj ister 7 olsun ister 10 biz parlamentoda olacağız" dedi. Kaynak: Muharrem İnce'den çok konuşulacak seçim barajı açıklaması

Memleket Hareketi kurucusu Muharrem İnce, CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programına konuk oldu. İnce, yaptığı açıklamada partisinin 45 gün içerisinde kurulacağını açıkladı.

"Memleket Hareketi" ile ilgili nasıl bir yol haritası izleyeceğini anlatan İnce, "Tüzüğümüzü yazdık bitirdik. Binamızın bitimini 19 Mayıs'a planlamıştık ama daha erken olacak gibi. Parti genel merkezinde detayları açıklamak istiyoruz. 45 gün içinde açıklarız. Önce genel merkezi tamamlayacağız. Nisan ayı içerisinde yaparız." dedi.

Hedeflerinin iktidar olmak olduğunu ifade eden İnce, "Baraj ister 7 olsun ister 10 olsun. Bizim sorunumuz yok. Biz parlamentoda olacağız . Yüzde 49'a razı değiliz. Yüzde 50+1 almak için çalışacağız. Anket yaptırmadık. Ama yaptıranlardan aldığımız bilgi şu. Yeni kurulan partilerden çok daha iyisiniz diyorlar" şeklinde konuştu.

 

 

Kaynak: Muharrem İnce'den çok konuşulacak seçim barajı açıklaması