SİYASET
Giriş Tarihi : 20-05-2021 23:51   Güncelleme : 20-05-2021 23:53

Meral Akşener'in İkizdere ziyaretindeki provokasyonun arkasından AKP'li o isim çıktı! A Haber detayı dikkat çektiİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Rize ziyaretinde bir grubun provokasyonu ile karşı karşıya geldi. İYİ Partililer ile karşı grubun arasında yaşanan gerilimde AKP'li bir isim dikkat çekti. Kaynak: Meral Akşener'in İkizdere ziyaretindeki provokasyonun arkasından AKP'li o isim çıktı! A Haber detayı dikkat çekti

Rize İkizdere’deki İşkencedere Vadisi’ne yapılmak istenen taşocağına karşı köylülerin direnişi devam ederken, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in direnişçi köylülere destek ziyaretinde bulundu. 

KAVGA ÇIKTI

Akşener, İkizdere ilçesinde esnaf ziyareti yaptığı sırada kavga çıktı. Akşener'in yanına yaklaşan bir kişi, "PKK ile işbirliği yapan ne işiniz var sizin? Açıklama yapar mısınız?" dedi.

Akşener ise, "Yapmıyoruz kardeşim. Ezan saati iftira ediyorsunuz. Sizi Allah'a havale ediyorum. Meral Akşener'e diyorsunuz. Megri megriyi ben mi söyledim? Osman Öcalan'ın mektubunu ben mi okuttun? Hadi oradan" diyerek tepki gösterdi.

Grupla partililer arasında arbede çıktı. Akşener programını tamamlayıp ilçeden ayrıldı. 

A HABER DETAYI

Akşener'in ziyareti sırasından çıkan kavgada A Haber muhabiri ve kameramanın olması ise dikkat çekti.

a-haber.jpg

ŞAHISLARDAN BİRİ AKP'Lİ ÇIKTI

Kavgaya karışan isimler de dikkat çekti. Kavgayı ateşleyenlerden şahıslardan birinin AKP kongresinde fotoğrafları çıktı.

KILIÇDAROĞLU'NDAN MESAJ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yaşanan kavga üzerine Akşener'e destek verdi. Kılıçdaroğlu, "Hemen seçim" etiketli paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Meral Hanım’a Rize’de yapılan saldırı kim bilir ileride hangi videonun konusu olacak. Bu ülkenin dip köşe temizliğe ihtiyacı var. Seçimden korkma Erdoğan! "

EKŞİ'DE ORTAYA ÇIKTI, TEPKİ GELDİ

Öte yandan Ekşi Sözlük'te ortaya çıkan "Meral Akşener'i öldürün çağrısı yapan AKP'li" başlığıyla ilgili İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz sosyal medya hesabından açıklama yaptı. 

k5-002.jpg

(Poyraz paylaşımına bu fotoğrafını da ekledi). 

Poyraz'ın paylaşımı şöyle: 

"Bu hesap değiştirme, isim değiştirme yeteneklerinin ne anlama geldiği de belli. Sen ve sahiplerini bulacağım. Bu memleketi karıştırmayı, iftirayı amaç haline getirmiş ne kadar istihbarat aparatı varsa alayınızı bu milletin huzurunda ifşa edeceğim."

k1-025.jpgk6-001.jpgk7.jpg

Kaynak: Meral Akşener'in İkizdere ziyaretindeki provokasyonun arkasından AKP'li o isim çıktı! A Haber detayı dikkat çekti