GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-07-2021 07:46   Güncelleme : 30-07-2021 07:46

17 şehirde onlarca orman yangını

Türkiye, İç Anadolu, Ege, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgesinin birçok noktasında çıkan orman yangınlarıyla mücadele ediyor. Bakan Pakdemirli "Tüm gücümüzle geleceğimiz için savaşıyoruz. Tüm Türkiye'nin duaları bizimle." açıklamasında bulundu.

17 şehirde onlarca orman yangını

Adana, Osmaniye, Mersin, Kayseri, Antalya'daki yangınların ardından  Antalya'nın Alanya ilçesi ve Aydın'ın Didim ilçelerinin yanı sıra Kilis ve Muğla'nın Marmaris ve Bodrum ilçeleri alevlere teslim oldu. 

Marmaris'te alevler yerleşim yerine 100 metre kadar yaklaştı. Milas ilçesinin ardından yangın Güvercinlik mahallesinde otellerin olduğu bölgeye sıçradı. Oteller tahliye edildi. 

AFAD, Manavgat'taki yangında 3 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Manavgat Kaymakamı Yiğit, Oymapınar Barajı'nda mahsur kalan 10 kişinin ise kurtarıldığını açıkladı.

CAN KAYBI DÖRDE YÜKSELDİ

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'den gelen açıklamayla birlikte can kaybı dörde yükseldi.

Osmaniye'de çarşamba günü çıkan ve kontrol altına alınan Dereobası mevkisindeki orman yangınıyla ilgili 5 şüpheli gözaltına alındı.

Ayrıca, Rusya’nın Türkiye Büyükelçiliği, Antalya’nın Manavgat ilçesinde devam eden yangında üç Rus Be-200 yangın söndürme uçağının görev yaptığını bildirdi.

Bakan Pakdemirli, yangınlara ilişkin son durumu sosyal medya hesabından paylaştı;