KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 15-06-2022 14:54   Güncelleme : 25-06-2022 16:44

19 Mayıs Üniversitesi Yıl Sonu Sergisinde Hünerlerini Gösterdiler

Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Resim İş öğretmenliği Yıl Sonu Mezuniyet Sergisinde mezun olan öğrencilerin yaptığı Grafik ve Ana Sanat Çalışmalar yoğun İlgi Gördü

 19 Mayıs Üniversitesi Yıl Sonu Sergisinde Hünerlerini Gösterdiler

19 Mayıs Üniversitesi resim iş Öğretmenliği  Bölümü son sınıf öğrencilerinin çalışmalarından oluşan “Mezuniyet Sergisi”nin açılışı gerçekleştirildi.

Üniveriste  fakülte binası Fuaye Alanı’nda gerçekleştirilen sergi açılışına Eğitim Fakültesi  dekanı  Prof. Dr.Hamza Çalışıcı ,Bölüm Başkanı Prf.Dr.Damla Bulut   ,Anasanat grafik tasarım Öğretmeni Selma Karaahmet Balcı,Grafik tasarım Atanur Sevim, akademik ve idari personel ile öğrenciler ve davetliler katıldı.

Resim Bölümü 4’üncü sınıf öğrencileri tarafından Resim Atölye dersinde çıkartmış oldukları çalışmaların seçkilerinden oluşan sergide genellikle natürmortlar ve figüratif resimler konularının işlendiği eserler yer aldı. Resim Bölümü Mezuniyet Sergisi  Haziran  tarihine kadar Morfoloji binası Fuaye Alanı’nda ziyaretçilere açık olacak.

 

Serginin açılış konuşmasını gerçekleştiren Dekan Prof. Dr. Hamza Çalışıcı “Bu güzel etkinliğinizden dolayı  sizleri, Bölüm başkanınızı ,hocalarınızı tebrik ediyorum. Görsel sanatlar, resim, müzik gibi alanlar son derece önemli. Zira dünyada sanat alanında yapılan çalışmalar bir kültürün bir medeniyetin ürünüdür. Burada insan emeği vardır, burada estetik bir çaba vardır. Bu çaba neticesinde insanlar mimaride, sanatta, peyzajda, medeniyetimizi oluşturan bu süreçte gelişimini sürdürmüştür. O yüzden ben  Resim Bölümümüzü, öğrencilerimizi düzenledikleri bu sergi için tekrar kutluyor, hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

 

sddhhklşşikkllkl

Açılışda yaptıkları başarılı çalışmaları sergileyen Resim iş öğretmenliği  grafik anabilim dalı öğrencileri Sevilay Sözübatmaz,Burcu Bozdoğan,Yasemin Şenol genel Yayın yönetmenimiz ve İnternet gazetecileri derneği başkanı Nihat Alparslan'a yaptıkları eserlerle ilgili bilgi verdiler.

AdminAdmin