SİYASET
Giriş Tarihi : 24-05-2020 12:21   Güncelleme : 24-05-2020 12:24

Ali Babacan'ın o görüntüleri Erdoğan'ı rahatsız ettiAli Babacan'ın 140journos adlı Youtube kanalında yayınlanan belgeseli bir buçuk milyon izlendi. Erdoğan hem Babacan'ı hem de belgeseli isim vermeden eleştirdi. Kaynak: Ali Babacan'ın o görüntüleri Erdoğan'ı rahatsız etti

140journos isimli youtube kanalı, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ile ilgili "Sakın kader deme" başlıklı bir belgesel hazırladı. 

Babacan'ın seçim çalışamalarının ve geçmişe dönük başarılarının anlatıldığı belgeseli şu ana kadar bir buçuk milyon kişi izledi. 

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ise partisinin il başkanlarıyla yaptığı videokonferans toplantısında, bir dönem Başbakan Yardımcılığı görevini üstlenen Ali Babacan'a eleştiriler yöneltmişti. 

Erdoğan, isim vermeden Babacan'ın şöyle eleştirmişti: 

"Böyle kalkıp YouTube'larda topladığınız adımlarla..."

Düşünün Başbakanlığım döneminde görev verdiğim bazı kişiler şimdi farklı bir şekilde bize saldırıyor. Yahu sen bakansın. Atılan bir adımda Başbakanın onayı olmadan sen o adımı atabilir misin? Şimdi nasıl oluyor da o işleri 'Ben ben ben...' Ne ben'i yahu? Bir başbakan onay vermeyecek, sen kalkacaksın adım atacaksın. Bunu kime yutturuyorsun? Böyle kalkıp YouTube'larda topladığınız adımlarla netice almanız mümkün değil. Biz şu an takdir edecek insan arıyoruz. Kötü olacak her şeyi bize yıkma hesabı içinde olanların hesabını zaten milletim sorar. Bu milletin vicdanından her şey Allah'ın izniyle döner.

 

İŞTE O BELGESEL: 

 

Etiketle

Kaynak: Ali Babacan'ın o görüntüleri Erdoğan'ı rahatsız etti Günboyu