SİYASET
Giriş Tarihi : 01-02-2021 06:35   Güncelleme : 01-02-2021 07:15

Mustafa Sarıgül'den CHP'den istifa eden milletvekilleri hakkında açıklamaTürkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, milletvekilleri Mehmet Ali Çelebi, Hüseyin Avni Aksoy ve Özcan Özel'in CHP'den istifalarına ilişkin açıklamada bulundu. Kaynak: Mustafa Sarıgül'den CHP'den istifa eden milletvekilleri hakkında açıklama

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül gündeme dair açıklamalarda bulundu. Sarıgül, basın toplantısında CHP'den istifa eden 3 milletvekili hakkında konuştu.

Sarıgül, "Bir siyasi partinin milletvekili olarak parlamentoya gittikten sonra o siyasi partiden ayrılıp farklı çalışmalar içerisinde bulunmayı Türkiye Değişim Partisi olarak etik olarak değerlendirmiyoruz" ifadelerini kullandı.

"MİLLETVEKİLLİĞİNDEN DE İSTİFA ETMELİ"
 
Bir gazetecinin, "CHP'den üç milletvekili istifa etti. Bu konuyu nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusu üzerine Sarıgül, parti olarak konuyu kurucularıyla değerlendirdiklerini ve bir partiden istifa edildiği zaman milletvekilliğinden de istifayı doğru buldukları cevabını verdi.

Milletvekillerinin bir siyasi partiyle seçime girdiğini aktaran Sarıgül, "Bağımsız milletvekili değilsiniz. Bağımsız olsanız istediğinizi yapabilirsiniz. Bir siyasi partinin milletvekili olarak parlamentoya gittikten sonra o siyasi partiden ayrılıp farklı çalışmalar içerisinde bulunmayı Türkiye Değişim Partisi olarak etik olarak değerlendirmiyoruz. Biz, partisinden istifa eden milletvekili, hangi parti olursa olsun, mutlaka milletvekilliğinden de istifa ederek tekrar millete dönmesi gerektiğini düşünüyoruz." değerlendirmesini yaptı.

Sarıgül, partisinin parlamento içi ve dışında etik kuralların dışına çıkmayacağını sözlerine ekledi.

Kaynak: Mustafa Sarıgül'den CHP'den istifa eden milletvekilleri hakkında açıklama