SAĞLIK
Giriş Tarihi : 27-04-2020 20:13   Güncelleme : 29-04-2020 22:45

Abdülkadir Selvi: Berberler açılacak, okulların tatili uzatılacak Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, koronayla mücadele kapsamında alınan tedbirlerin gevşetilmesi konusunun Bakanlar Kurulu'nda bugün gündeme geleceğini belirterek 2 aşamalı 'normalleşme' planını yazdı.

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, koronayla mücadele kapsamında alınan tedbirlerin gevşetilmesi konusunun Bakanlar Kurulu'nda bugün gündeme geleceğini belirterek 2 aşamalı 'normalleşme' planını yazdı.

Bugün yapılacak olan Bakanlar Kurulu'nda ilk kez normalleşme takviminin ele alınacağına dikkat çeken Selvi, iki aşamalı bir sürecin söz konusu olduğunu belirtti: 

1- Mayıs ayında tedrici bir normalleşme.

2- Haziran ayında normalleşmenin genişletilmesi.

1 Mayıs'ta 3 gün sokağa çıkma yasağı
Önümüzdeki hafta sonunun 1 Mayıs Cuma tatiliyle birleştirilerek 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta sokağa çıkma yasağı ilan edileceğini hatırlatan Selvi, toplumun büyük bir merakla beklediği berberlerle ilgili gelişmeleri de şöyle açıkladı:

Okullar açılacak mı? Berberler ne zaman açılıyor?
"30 Nisan’da dolan okullarda uzaktan eğitim süreci mayıs sonuna kadar uzatılacak. AVM’ler konusu tartışmalı ancak berberler, marketler, toplu taşıma, oteller maske kullanılması ve sosyal mesafe kuralına uyulması şartıyla açılacak."

Yazının tamamı için tıklayın