SİYASET
Giriş Tarihi : 18-10-2020 21:57   Güncelleme : 18-10-2020 22:02

BBP kongresinde yumruklar konuştu! Büyük Birlik Partisi kongresinde arbede çıktı. Polisin salona girerek müdahale ettiği arbede sırasında korumalar Genel Başkan Destici'yi tribüne çıkardı.

BBP kongresinde yumruklar konuştu!

 

Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) 11. Olağan Kongre'si gergin başladı. Ankara’da sabah saatlerinde başlayan BBP Kongresi'ne koronavirüs tedbirleri nedeniyle salona yalnızca Türkiye'nin dört bir yanından gelen delegeler, parti görevlileri ve basın mensupları alındı. Kongre Divanının açık oylama ile seçilmesine ve delege sayılarına itiraz eden delegeler oylamanın açık yapılması talebiyle itiraz edince salon karıştı. Gerginlik yumruklaşmaya kadar vardı. Salonun karışması üzerine BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, tribünlerin olduğu bölüme götürülerek, etrafı korumaları tarafından çevrildi. 

Salona giren polis birbirine giren tarafları ayırdı. Olayların sakinleşmesi üzerine tribünden inen Destici, korumalarının eşliğinde koltuğuna oturdu. 

Yapılan açık oylamada Genel Sekreter Üzeyir Tunç oy çokluğuyla Divan Başkanlığı'na seçildi.

Yaklaşık 1000 delegenin 760'ının oy kullanması beklenen kongrede, genel başkanlık seçimi ile Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) ve Merkez Disiplin Kurulu (MDK) üyelerinin seçimleri yapılacak.