DÜNYA
Giriş Tarihi : 29-07-2020 07:48   Güncelleme : 02-08-2020 10:01

Dünya bunu konuşuyor: Korona kredisiyle Lamborghini aldı!ABD'de korona virüs nedeniyle işten çıkarmaların önüne geçmek için verilen destek kredisiyle Lamborghini alan adam dolandırıcılık ve yalan beyanda bulunmakla suçlanıyor. Suçlu bulunduğu takdirde, 70 yıla kadar hapis cezası alabilir. Kaynak: Dünya bunu konuşuyor: Korona kredisiyle Lamborghini aldı!

ABD'de yeni tip korona virüs (Kovid-19) yardım fonundan aldığı krediyle lüks araba alan kişi tutuklandı. Dolandırıcılık, yalan beyan ve yasa dışı işlem yapmakla suçlanan kişi, suçlu bulunursa 70 yıla kadar hapis cezası alabilir.

ABD basınının Adalet Bakanlığından yapılan açıklamaya dayandırdığı haberine göre, 29 yaşındaki David T. Hines, Kovid-19 nedeniyle işten çıkarmaların önüne geçmek için verilen kredi desteğinden şirketleri için 3,9 milyon dolar aldı.

Krediye başvurusunda çalışanlarının ödemeleri için yapılan miktarda yalan beyanda bulunan Hines, bu krediyi aldıktan birkaç gün sonra yaklaşık 318 bin dolar değerindeki 2020 Lamborghini Huracan aracı satın aldı.

Hines'in ayrıca bu krediyle lüks mağazalarda alışveriş yaptığı ve lüks tatil yerlerinde konakladığı ortaya çıkt

Kaynak: Dünya bunu konuşuyor: Korona kredisiyle Lamborghini aldı!