EĞİTİM
Giriş Tarihi : 08-05-2021 13:19   Güncelleme : 08-05-2021 13:23

Turist görene aşı kampanyası devam ediyor. Turisti gören masum vatandaş. İşte yeni fotoğraf sosyal medya yıkılıyor Gazeteci Zafer Arapkirli, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun “Turistin görebileceği herkes aşılanacak” açıklamalarını tiye aldı. Arapkirli’nin Twitter hesabından yaptığı paylaşım büyük ilgi gördü.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Almanya’da yaptığı basın toplantısında yaptığı açıklamaların yankısı devam ediyor.

Gazeteci Zafer Arapkirli’de Twitter hesabından yaptığı paylaşımla, Bakanın açıklamalarını tiye aldı.

Arapkirli, paylaşımına nerede çekildiği belli olmayan ve üç kişinin kumsalda güneşlenen kadın turistleri seyrettiği bir fotoğrafa yer vererek “Turisti gören herkes aşılanacak mı?” diye sordu.

Zafer Arapkirli’nin paylaşımı kısa sürede büyük beğeni aldı.

Öte yandan Çavuşoğlu, tartışmalara neden olan açıklamalarına ilişkin, "Turisti iki yüz metreden, on metreden gören her vatandaşı aşılayacağız gibi bir şey söylemedim tabii ki. Bu saçma olur. Ama tek bir cümleyi alıp çarpıtıyorlar. Turizm çalışanlarımızın aşılanması, sadece turistler için yaptığımız bir şey de değil. Turizm çalışanlarımızın sağlığını da korumak için. Turist dediğimizde neden akla sadece yabancı turistler geliyor? Yerli turistlerimiz yok mu?" savunmasında bulunmuştu.