SİYASET
Giriş Tarihi : 03-06-2021 09:31   Güncelleme : 03-06-2021 09:34

MetroPOLL'ün son ankettinden çarpıcı sonuçlar! Millet İttifakı'nın oyları yükseliyorMetroPOLL Araştırma, 'Türkiye'nin Nabzı Mayıs 2021' araştırmasında, katılımcılara "Hangi ittifaka daha yakınsınız? AK Parti ve MHP'nin yer aldığı Cumhur İttifakı mı? CHP ve İYİ Parti'nin yer aldığı Millet İttifakı mı?" sorusunu yöneltti. Kaynak: MetroPOLL'ün son ankettinden çarpıcı sonuçlar! Millet İttifakı'nın oyları yükseliyor

MetroPOLL  Araştırma şirketi, Türkiye’nin Nabzı Mayıs araştırmasında ittifakların oy oranlarını araştırdı.

Araştırmada katılımcılara “Hangi ittifaka daha yakınsınız? AKP ve MHP’nin yer aldığı Cumhur İttifakı mı? CHP ve İYİ Parti’nin yer aldığı Millet ittifakı mı?” sorusu yöneltildi.

Araştırma sonucunda “Millet İttifakı’na yakınım” diyenlerin oranı yüzde 43.2 oldu. İki ittifaka da yakın değilim ama ‘Millet’i tercih ederim’ diyenlerin oranı ise yüzde 4,8 olarak belirlendi. Millet İttifakını destekleyenlerin oranı yüzde 48 oldu.

Araştırma şirketinin kurucusu Özer Sencar, "Son bir ayda Millet İttifakı güç kazanmış görünüyor" değerlendirmesini yaptı.

‘Cumhur İttifakı’na yakınım diyenlerin oranı yüzde 37.9 oldu. İki ittifaka da yakın değilim ama Cumhuriyeti tercih ederim’ diyenlerin oranı yüzde 2.3 oldu. Cumhur ittifakının oy oranı ise yüzde 40.1 oldu. Fikrim yok diyenlerin oranı yüzde 11.9 olarak belirledi.

Bu oranlar nisan ayında yüzde Millet İttifakı yüzde 46.1, Cumhur İttifakı ise yüzde 42,8 olarak çıkmıştı.

ozer-sencar.jpg

 

Kaynak: MetroPOLL'ün son ankettinden çarpıcı sonuçlar! Millet İttifakı'nın oyları yükseliyor Günboyu