SİYASET
Giriş Tarihi : 27-05-2021 09:17   Güncelleme : 27-05-2021 09:20

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan haziranda normalleşme açıklaması! Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Haziran ayında yoğun bir aşılama kampanyası yürüterek, ülkemiz genelinde normalleşmeyi temin etmeyi hedefliyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD merkezli şirketlerin üst düzey yöneticilerinin iştirakiyle çevrimiçi gerçekleşen toplantıya katıldı.

Burada salgının seyrine yönelik açıklamalarda bulunan Erdoğan, “Haziran ayında yoğun bir aşılama kampanyası yürüterek, ülkemiz genelinde normalleşmeyi temin etmeyi hedefliyoruz” dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

Güçlü sağlık altyapısının, sağlık yatırımlarının değerini hep birlikte gördük. Birçok ülkede yaşanan sıkıntılarının hiçbiri Türkiye’de yaşanmadı. Özellikle haziran ayında yoğun bir aşılama kampanyası yürüyerek normalleşmeyi hedefliyoruz.

Sadece sağlıkta değil, yatırım, lojistik, kamu güvenliği ve sosyal destekler olarak da pozitif olarak ayrıştık. Özel sektörün gayreti ve devletimizin destekleri ile ekonomimiz 2020 yılını büyüme ile kapattı. Çin’in ardından en yüksek büyümeyi kaydeden ülke olduk.

Geleneksel pazarlarımızdaki ciddi küçülmeye rağmen, 170 milyar dolarlık ihracat rakamına ulaştık. Ekonomide salgının etkisi azaldıkça Türkiye’nin yakaladığı olumlu ivme hızlanıyor.

Sanayi üretimimiz 2021 yılının ilk çeyreğinde yüzde 12,3 arttı. ABD ile köklü ve çok boyutlu müttefiklik ilişkimizi önemsiyoruz.

ABD’den daha yapıcı davranmasını bekliyoruz, Sayın Biden ile NATO Zirvesi’nde gerçekleştireceğimiz görüşmenin yeni dönemin habercisi olacağına inanıyorum.Türktime

 

ETİKETLER:

recep tayyip erdoğan , ak parti