SAĞLIK
Giriş Tarihi : 22-09-2020 17:51   Güncelleme : 22-09-2020 18:01

Cumhurbaşkanı Erdoğan BM'ye hitap etti: Aşı çalışmalarında rekabet olmamalıCumhurbaşkanı Erdoğan, "Salgının başlarında, ülkelerin kendi hallerine terk edildiği bir manzara ortaya çıktı. Böylece, yıllardan beri bu kürsüden ısrarla dile getirdiğim 'Dünya beşten büyüktür' tezinin haklılığını bir kez daha görmüş olduk." dedi. Kaynak: Cumhurbaşkanı Erdoğan BM'ye hitap etti: Aşı çalışmalarında rekabet olmamalı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Salgının başlarında, ülkelerin kendi hallerine terk edildiği bir manzara ortaya çıktı. Böylece, yıllardan beri bu kürsüden ısrarla dile getirdiğim 'Dünya beşten büyüktür' tezinin haklılığını bir kez daha görmüş olduk." dedi.

Uluslararası örgütlerin yeniden yapılanması vurgusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Uluslararası örgütlerdeki itibar kaybının önüne geçmek için öncelikle zihniyetimizi, kurumlarımızı ve kurallarımızı gözden geçirmeliyiz. BM Güvenlik Konseyinin yeniden yapılandırılmasından başlayarak kapsamlı ve anlamlı reformları süratle uygulamaya sokmalıyız." dedi.

"Kullanıma hazır hale getirilecek aşılar, insanlığın ortak istifadesine sunulmalıdır"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kovid-19 aşısına yönelik, "Hangi ülkede üretilirse üretilsin, kullanıma hazır hale getirilecek aşılar, insanlığın ortak istifadesine sunulmalıdır." dedi.

"Tüm terör örgütlerine karşı aynı ilkeli tutumu takınmadan Suriye meselesine kalıcı çözüm bulamayız"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye krizine yönelik, "Uluslararası toplum olarak tüm terör örgütlerine karşı aynı ilkeli tutumu takınmadan Suriye meselesine kalıcı çözüm bulamayız." dedi.

 

Etiketler : ,

Kaynak: Cumhurbaşkanı Erdoğan BM'ye hitap etti: Aşı çalışmalarında rekabet olmamalı Günboyu