SİYASET
Giriş Tarihi : 22-05-2021 08:06   Güncelleme : 22-05-2021 08:06

AA Muhabiri Vicdanın Sesini Dinledi

İki bakana sorduğu sorudan sonra kovulan AA muhabiri Musab Turan'dan ilk açıklamaSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında sorduğu sorudan sonra işine son verilen Musab Turan sosyal medya hesabından açtığı canlı yayınla açıklama yaptı. Kaynak: İki bakana sorduğu sorudan sonra kovulan AA muhabiri Musab Turan'dan ilk açıklama

AA Muhabiri Vicdanın Sesini Dinledi

prev

next

İstanbul14 °C

  1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. İki bakana sorduğu sorudan sonra kovulan AA muhabiri Musab Turan'dan ilk açıklama

İki bakana sorduğu sorudan sonra kovulan AA muhabiri Musab Turan'dan ilk açıklama

00:0022 Mayıs 2021

İki bakana sorduğu sorudan sonra kovulan AA muhabiri Musab Turan'dan ilk açıklama

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında sorduğu sorudan sonra işine son verilen Musab Turan sosyal medya hesabından açtığı canlı yayınla açıklama yaptı.

messenger sharing button

email sharing button

 

Musab Turan, babasının Necmettin Erbakan'n öğrencilerinden ve AKP Sultanbeyli teşkilatından olduğunu söyleyerek bir birey olduğunu hatırlattı ve bir bakan danışmanının kendisine "Soru sormuyoruz" demesine sinirlenerek bu soruyu sorduğunu söyledi.
 
Turan'ın açıklamaları şöyle oldu:

"Ben gündemi takip eden bir insanım, toplumun nasıl kalkınacağına dair bir kitap da yazdım. Ben Allah'a hep beni aileme mahcup etme diye dua ederim. Özellikle babama mahcup olmaktan Allah'a sığınırım. AK Parti hareketini Sultanbeyli'de başlatan bir isimdir. Ama ben de bir bireyim. Bugün yaşananları kısaca özetleyeyim.

Normal haber telaşıyla gündemi takip eden biri olarak oradaydım. Sayın Bakan'ın danışmanı Rıdvan Tezel, kulağıma eğilerek soru sormuyoruz dedi. Benim burada kayışım attı.

Orada zaten TRT, DHA ve AA var. Bu adamlar zaten size ne sorabiliyor ki? Bir tane soru sordum, baktım bu özgüven hayra alamet değil. Zaten kendi içimde AKP'nin artık fabrika ayarlarına dönmesi gerektiğini düşünüyorum. Siyasetin adalet ekseninde kendi rayına oturması lazım. Ülke siyasetinin rayına girmesi ve huzur ortamı gerekliydi. Ben de kendime bir sorumluluk biçtim, pişkin bakan danışmanının sözleri bana sorumluluk yükledi.

Sorumun sonunda duygusallaştığım için özür diliyorum ama bu soruyu sorduğum için özür dilemiyorum. AK Parti'yi herkes bitirmeye çalışıyor. Toplum hareketi, dip dalga diyoruz ya insanlar inandı, güvendi. AK Parti'nin fabrika ayarlarına dönmesi çocuklarımızın geleceği için çok önemli"

BABASINDAN AÇIKLAMA: SORUDAN BEN DE RAHATSIZ OLDUM

AA muhabirinin işine son verdiği Musab Turan’ın babası Ali Seydi Turan, AKP’nin bir neferi olduğunu vurgulayarak, oğlunun sorduğu sorudan dolayı rahatsız olduğunu söyledi.

Duruşunda bir milim sapma olmadığını belirten Turan, şu ifadeleri kullandı:

"21.05.2020 tarihli ulusal basında haber programlarında adı geçen Musab Turan'ın babası olarak sorulan soruyu ve soru şeklini tasvip etmediğimi kamuoyuna deklare ediyorum.

AK Parti’nin kuruluşundan bugüne gururla bu davanın neferi oldum.

Parti teşkilatımın her kademesinde bulundum. Duruşumda bir milim sapma olmamıştır.

Oğlumun Türkiye kamuoyunu meşgul etmesinden dolayı rahatsız olduğumu beyan eder, saygılarımı sunarım."

ali-seydi-turan.png

 

Kaynak: İki bakana sorduğu sorudan sonra kovulan AA muhabiri Musab Turan'dan ilk açıklama Günboyu