SAĞLIK
Giriş Tarihi : 28-03-2021 15:20   Güncelleme : 28-03-2021 15:28

ABD’den Corona virüsü ile ilgili ezber bozan bir rapor geldi.

ABD’den Corona virüsü ile ilgili ezber bozan bir rapor geldi.

 ABD Maryland Üniversitesi Kovid-19 mikrobu ile ilgili, bu güne kadar bildiklerimizi unutturacak rapor hazırladı ve bu raporda insanlığa büyük umutlar aşılayan ifadelere yer verildi.

Gazeteci yazarımız Erdem Noyan, ABD Maryland Üniversitesi Profesörleri tarafından hazırlanan Korona virüsü ile ilgili raporu inceledi ve sizler için kaleme aldı.

 

Dünya Korona virüsü ile savaşırken, müjdeli haber ABD’ den geldi. ABD Maryland Üniversitesi, Enfeksiyon Hastalıkları Kliniği Kovid-19 ile ilgili bu güne kadar bilinmeyenleri rapor haline getirdi ve yayımladı. Klinik başkanı Prof. Dr. Farideh Sultan Mohammadi, Korona virüs ile aylarca hatta yıllarca birlikte yaşayabileceğimizi açıkladı. Ancak korkulacak bir şeyin olmadığını da bildirdi.

Maryland Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları Kliniği Başkanı Prof. Dr. Mohammadi tarafından hazırlanan rapora göre, bu güne kadar bizlere anlatılan, tedbirlerinin çok dışında çok daha kolay tedbirlerle Korona’dan korunabileceğimiz belirtiliyor.

Sevgili okuyucular, gerçek den Korona belasının dünya ya yayıldığı günden bu yana,Kovid-19’dan korunmanın yolları ya bizlere yanlış anlatılmış yada eksik anlatılmış durumda. ABD Maryland Üniversitesi araştırmasına göre, bu virüsle aylarca hatta bundan sonraki hayatımızda hep birlik de yaşayacağımız iddia ediliyor.

Hatta Maryland üniversite tarafından hazırlanan bu raporda Corana virüsü ile ilgili o kadar ilginç  iddialara yer verilmiş’ ki, mesela bu rapora göre, maskelerin aşırı kapatılması ve eldiven takılması çok yanlış. Bu rapor ayrıca, virüs’ den korunmanın en iyi yolunun elleri sıkça yıkamak ve iki metrelik fiziksel mesafeyi korumanın kafi geleceğini söylüyor.

Sevgili okuyucular  gerçek den çok ilginç tespitlere yer veren Maryland Üniversitesi raporu, artık ev yüzeylerinin bile dezenfekte etmenin yersiz olduğunu bildiriyor. Bu gün elime ulaşan rapor’ u sizlere nokta virgülüne dokunmadan iletiyorum, ancak bu metni içinize sindire sindire okumanız’ ıda tavsiye ediyorum, çünkü bu raporda çok ilginç bilgilere yer verilmiş, sevgili okuyucular. Bakın rapor nelerden bahsediliyor.

X-Korona virüs ile aylarca veya yıllarca yaşayabiliriz. Bunu inkar etmeyelim veya paniklemeyelim. Hayatımızı boşa harcamayalım. Bu gerçekle yaşamayı öğrenelim.

X-Maskenin aşırı kapatılması ve Eldiven takmak yanlıştır.

X-Elleri sıkça yıkamak ve iki metrelik fiziksel mesafe, sizi korumanın en iyi yoludur.

X-Evde Kroner hastanız yoksa artık yüzeyleri dezenfekte etmenize gerek yoktur.

X-Süper market alışverişi vb. Ürünlerin paketlenmesi, benzin istasyonları, alışveriş arabaları ve ATM’ler enfeksiyona neden olmaz. Ellerinizi yıkayın ve her zamanki gibi yaşayın.

X-Corona virüsü bir gıda enfeksiyonu değildir. Hastalık, grip gibi enfeksiyon damlacıklarıyla ilişkilidir. Yiyecek siparişi vererek corona transferinin kesin bir riski yoktur.

X-Pek çok alerji ve viral enfeksiyonla koku alma duyunuzu kaybedebilirsiniz. Bu, yalnızca korona virüsün spesifik olmayan bir semptomudur.

X-Eve gelince hemen kıyafetinizi değiştirip duş almanıza gerek yoktur.

X-Corona virüsü havada asılı kalmaz. Bu yakın temas gerektiren bir solunum damlası enfeksiyonudur.

Sevgili okuyucular, bu rapor gerçekten çok önemli ve bizleri sürekli diken üstünde tutan konulardan bahsediyor. Şayet bu rapor böyle uygulanırsa, bizlere bu güne kadar anlatılanları tepe taklak yapar durumdadır, rapor insanlığa daha çok ümit ve gelecek vaad etmektedir. Biz şimdi gelin yeniden dönelim rapora ve uymamız gereken konulara.

X-Fiziksel mesafenizi koruyarak parklarda güzel vakit geçirebilirsiniz.

X-Corona virüsüne karşı antibakteriyel sabun değil normal sabun kullanılması yeterlidir. Bu bir virüs, bakteri değildir.

X-yemek siparişleriniz için endişelenmenize gerek yok. Ama isterseniz mikrodalgada ısıtabilirsiniz.

X-Corona virüsünü ayakkabılarınızla eve getirme  şansı, günde iki kez yıldırım çarpması gibidir! 20 yıldır virüslere karşı çalışıyoruz.

X-Sirke, şeker kamışı ve zencefil alarak virüsten korunamazsınız ! Bunlar bağışıklık içindir, tedavi değil.

X-Uzun süre maske takmak nefes alıp vermenizi ve oksijen seviyenizi olumsuz etkileyecektir. Sadece kalabalığın içinde maske takın.

X-Eldiven takmak da kötü bir fikirdir; virüs eldivenlerde birikebilir ve yüze dokunarak kolayca bulaşabilir. Ellerinizi düzenli olarak yıkamak daha iyidir.

X-Her zaman steril bir ortamda kalarak güvenlik zayıflatılır. Bağışıklığı artıran yiyecekler yeseniz bile, lütfen düzenli olarak parka ve plaja gidin. Vücudun bağışıklığı, evde oturup kızarmış, baharatlı, şekerli yiyecek ve içecekleri yemeden değil, projenlere maruz kaldıkça artar. Corona virüsüyle yaşamayı öğrenmeliyiz.

Sevgili okuyucular Rapor ayrıca yapılması ve yapılmaması gereken hususları da teker teker anlatıyor, bakın nelere dikkat etmeliyiz.

X-Yüz maskesinin tehlikeleri.

Kandaki oksijeni azaltır, beyne oksijen arzı azalır, Zayıf hissediyorsun, Ölüme yol açabilir, E ve C vitamini alın, günde 15-20 dakika güneşde oturun, günde bir yumurta yiyin, günde 1,5 litre su için, tüm öğünler sıcak olmalıdır, Propolis kullanın doğal antibiyotiktir, limonlu ılık su için, sarımsak, limon, mandalina ve Portakal yiyin.

Evet sevgili okuyucular, ABD Maryland Üniversitesi Profesörlerinin ezber bozacak nitelik deki Korona virüsü ile ilgili tespitleri böyle, şayet bunlar doğruysa bizler boşu boşuna korkutulmaktayız, bundan sonra bu kurallara uyarsak öyle ümit ediyorum ki daha korkusuz ve umutla yaşayabileceğiz.