SİYASET
Giriş Tarihi : 23-07-2021 11:04   Güncelleme : 23-07-2021 11:13

Abdulkadir Selvi: Erdoğan'ın kararlı olduğunu bilmiyordum!

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, 'Sosyal medya düzenlemesi ne getiriyor?' başlığıyla yayımlanan yazısında son zamanlarda sosyal medyayla ilgili yapılan açıklamaları değerlendirdi.

Abdulkadir Selvi: Erdoğan'ın kararlı olduğunu bilmiyordum!

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sosyal medyayla ilgili düzenleme konusunda bu denli kararlı olduğunun farkında olmadığını söyledi. Selvi, "Ne zaman ki sosyal medyadaki yalan haberlerle ilgili bir yasa çalışmanız var mı sorusu geldi, o zaman anladım" dedi.

Abdulkadir Selvi'nin bugünkü köşe yazısı şöyle:

Sosyal medyayla ilgili düzenleme konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu denli kararlı olduğunun farkında değildim. Kıbrıs gezisinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’la soru-cevap yapıyorduk. Ne zaman ki sosyal medyadaki yalan haberlerle ilgili bir yasa çalışmanız var mı sorusu geldi, o zaman anladım.

YALAN TERÖRÜ

Erdoğan, “yalan haber” demedi. “Yalan terörü” olarak tanımladı. “Bu konuda da yaptığımız bir çalışma var. Uluslararası alanda özellikle bu yalan teröründe ne tür adımlar atılıyor; ne tür düzenlemeler, ne tür müeyyideler getiriliyor, karşılaştırmalı bir çalışma yaptık” diye konuştu.

UYARICI OLDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Bu konuda da yaptığımız bir çalışma var” sözü ile İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un, “Yabancı devletlerin veya kuruluşların fonlarıyla ülkemizde faaliyet gösteren medya kuruluşlarına yönelik bir düzenleme ihtiyacı olduğu açıktır” açıklaması ise benim için uyarıcı oldu.

-