SİYASET
Giriş Tarihi : 22-05-2021 00:05   Güncelleme : 22-05-2021 00:10

AKP'li isim Süleyman Soylu ile görüştü: Az önce yanındaydım, kırgın ama...AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Şamil Tayyar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştüğünü ve Soylu'nun kırgın olduğunu söyledi. Kaynak: AKP'li isim Süleyman Soylu ile görüştü: Az önce yanındaydım, kırgın ama...

Şamil Tayyar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştüğünü sosyal medya hesabından duyurdu. Tayyar, Soylu'nun kırgın olduğunu ifade etti.

Sedat Peker'in yayınladığı videolardan sonra ismi sıkça anılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili son olarak da Anadolu Ajansı muhabiri Musab Turan'ın Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye Soylu hakkında sorduğu soru ile yeniden gündem oldu.

AA muhabiri Turan'ın "19 yıllık bir toplum hareketi olarak başlayan milletin teveccühünü kazanan AK Parti ismi şaibelerle anılan Süleyman Soylu’dan daha mı küçük? Buna ilişkin çarşıda, pazarda, metrobüste çocuklar herkes bunu konuşuyor ama sayın bakanlarımız buna ilişkin tek kelime etmiyor. Sayın bakanım, üç buçuk yaşında oğlumun yüzüne bakarken maskeli balodan dolayı ben utanıyorum. Sizin çocuklarınız yok mu?" sorusu büyük tepki toplarken AKP'li Tayyar Soylu ile görüştüğünü duyurdu.

Şamil Tayyar'ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

 "Az önce Süleyman Soylu bakanımızın yanından ayrıldım.
Peker’den savcı ve muhabire uzanan içerdeki kirli ağı öğrenince midem bulandı, devletim adına üzüldüm.
Çok yazık.
Bu arada Süleyman Soylu bakanımız kırgın ama keyifliydi. 
Görevinin başında, Rabbim yardımcısı olsun."

amil-tayyar.png

 

Kaynak: AKP'li isim Süleyman Soylu ile görüştü: Az önce yanındaydım, kırgın ama...: Günboyu