GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-08-2021 18:22   Güncelleme : 26-08-2021 18:27

Afganistan'dan tahliye edilen TSK kafilesi Ankara'ya indi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Mehmetçik'in Afganistan'dan tahliyesine ilişkin ilk açıklamasını yaptı. Bakan Akar, "İntikal faaliyetlerini en kısa zamanda tamamlamayı hedefliyoruz" dedi. Son gelen bilgiye göre Afganistan'dan tahliye edilen ilk Türk Silahlı Kuvvetleri kafilesini taşıyan uçak, saat 11.45'te Ankara Esenboğa Havalimanı'na indi.

Afganistan'dan tahliye edilen TSK kafilesi Ankara'ya indi

Milli Savunma Bakanı Hulusi AkarAfganistan'da kendisine verilen görevi başarıyla yerine getirmenin gururuyla Mehmetçiğin Afganistan'dan tahliyesine başlandığını belirterek, "İntikal faaliyetlerini en kısa zamanda tamamlamayı hedefliyoruz." dedi.

Son dakika bilgisine göre Afganistan'dan tahliye edilen ilk Türk Silahlı Kuvvetleri kafilesini taşıyan uçak, saat 11.45'te Ankara Esenboğa Havalimanı'na indi.

Bakan Akar, Türk askerinin Afganistan'dan tahliyesine ilişkin ilk açıklamayı yaptı.

"İNTİKALİ EN KISA SÜREDE TAMAMLAMAYI HEDEFLİYORUZ"

Afganistan'da kendisine verilen görevi başarıyla yerine getirmenin gururuyla Mehmetçiğin Afganistan'dan tahliyesine başlandığını dile getiren Akar, şunları söyledi:

 

"Havaalanında olağan dışı yoğunluğa ve şartlara rağmen önemli bir aksaklık olmadan TSK personeli planın aksaksız uygulanması için her türlü gayreti göstermektedir. Faaliyetlerimize sağladıkları destekten dolayı dost ve kardeş Pakistan ve Tacikistan ile bölgede beraber çalıştığımız müttefiklerimize teşekkür ediyoruz. Dışişleri Bakanlığı ve ilgili kurumlarla koordineli olarak, faaliyetlerimiz mevcut tahliye planlarımız çerçevesinde devam etmektedir.

 

İLK KAFİLE 11.45'TE ESENBOĞA'YA İNDİ

Türk askerlerini taşıyan ilk uçağın 11.45'te Ankara'ya iniş yapacağı bildirilmişti. Gelen son bilgiye göre Afganistan'dan tahliye edilen ilk Türk Silahlı Kuvvetleri kafilesini taşıyan uçak, saat 11.45'te Ankara Esenboğa Havalimanı'na indi. Sabah