GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-09-2021 20:01   Güncelleme : 16-09-2021 16:54

Ahilik Haftasında Esnaf Bakanlığı Müjdesini Verdi

25. Ahilik Kültürü Haftası İstanbul Bilumum Madeni Eşya Esnaf Ve Sanatkar Odaları Birliğinde gerçekleşti.Kutlama Töreninde Konuşan TDP Genel Başkan Yardımcısı Erol Korkut Esnaf Bakanlığı Kuracaklarının Müjdesini verdi..

Ahilik Haftasında Esnaf Bakanlığı Müjdesini Verdi

25. Ahilik Kültürü Haftası İstanbul Bilumum Madeni Eşya Esnaf 
 Ve Sanatkar Odaları Birliğinde gerçekleştirilen etkinliklerle kutlandı. saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla  başlayan Kutlama Töereninde  konuşan Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan yardımcısı Erol Korkut" Kutlamayı gerçekleştiren esnaf teşkilatına teşekkür ederek sözlerine başladı. Esnaflardan sorumlu genel başkan yardımcısı Korkut " Sizlere genel başkanımız Sayın Sarıgül'ün selamını getirdim.Esnaf Bakanlığının kurulması  bizim partimizin tüzüğünde yer almaktadır diye konuşan Başkan Korkut"

 "Milli kimliğimizi oluşturan değerlerden biri olduğu gibi, geleneğinde mesleki eğitimin yanında sosyal, kültürel ve ahlaki bilgilerle desteklenerek koruyucu değerler meydana getirmiş, ahilik teşkilatı kurucusu ahi Evran Veli’nin ticaret ahlakına, dayanışmaya ve paylaşmaya dayanan ilkeleri, günümüzde de bizlere yol göstermiştir. 

Ülke menfaatlerini koruyarak toplum huzurunun sağlanmasına yardımcı olmuşlardır. Emek ve alın terini vatanseverlik duygularıyla birleştiren esnaf ve meslek kuruluşlarının ahilik haftasını yürekten kutluyor, bu vesileyle birlik ve beraberlik duygusunun büyüyerek devam etmesini temenni ediyorum" dedi.   

Kutlama törenin  İstanbul Bilumum Madeni Eşya Esnaf 
 Ve Sanatkar Odaları Birliği başkanı  Cevher Kartal,Federasyon Başkanı Özcan Saraçoğlu,İstanbul sanayi ve teknoloji müdürü Abdullah Aydın ve oda başkanları katıldılar.

Protokole ve vatandaşlara Ahi Pilavı  ve lokma ikram edilmesinin ardından etkinlikler sona erdi