SİYASET
Giriş Tarihi : 16-04-2022 10:46   Güncelleme : 19-04-2022 10:39

AK Parti Aydın Milletvekili Yavuz‘’ Atatürk’ ü bu CHP’ den kurtarmamız lazım ‘’

TBMM’nin gülen yüzlü ve en çalışkan Milletvekilinden birisi olan Metin Yavuzla hem siyaset hem de yatırımlar konusunda dobra dobra konuştuk. En çarpıcı açıklaması ise, ‘’ Atatürk’ ü bu CHP’ den kurtarmamız lazım ‘’ oldu.

AK Parti Aydın Milletvekili Yavuz‘’ Atatürk’ ü bu CHP’ den kurtarmamız lazım ‘’

 

YAZARIMIZ ERDEM NOYAN ANKARA’ DAN ( TBMM)  BİDİRİYOR.

 ATATÜRK'Ü BU CHP'DEN KURTARMAMIZ LAZIM

TBMM’ nin sevilen yüzü ve en çalışkan Milletvekillerinden birisi olan AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz ile Siyaset ve yatırımlar konusunda dobra dobra konuştuk.

Bölgesinde de en çok sevilen bir siyasetçi olan Aydın Milletvekili Yavuz, Meclis çalışmalarında ise kürsüde dobra dobra konuşmasıyla tanınıyor. Kendisini TBMM’deki odasında ziyaret ettim, her zaman olduğu gibi son derece şık kıyafeti ve kibar bir şekilde karşıladı beni.

2 saate yakın, samimi bir söyleşide bulundum kendisi ile, inanın Parlamentoda böyle yüzlere hasret kalmıştık, büyük umut taşıyan, geleceğe ümitle bakan, büyük moral depolamış bir Siyasetçi Metin Yavuz la karşılaştım, bu nedenledir ki bölgesinde çok seviliyor. Meclis dışındaki bütün zamanını Aydın’da halkın içinde geçiriyor.

Şovu sevmiyor tam bir işadamı edasıyla siyaset yapıyor tek emelinin doğup büyüdüğü İl olan Aydın’a büyük hizmetler olduğunu söylüyor, tabi bu konuşmamız sırasında Liderine de yer ayırıyor ve  ‘’ biz bu gücü Liderimiz olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan alıyoruz ‘’ demeyi de ihmal etmiyor.

İş de böyle bir Siyasetçi, Meclisin ve bölgesinin sevilen yüzü Aydın Milletvekili Metin Yavuz, kendisi ile yaptığım 2 saate yakın konuşmamızda Siyasetten seçim bölgesi olan Aydın İlinin sorunlarına kadar her şeyi açık açık konuştuk.

Meclis de en acar ve kürsü hakimiyeti yüksek olarak tanınan AK Parti Milletvekili Metin Yavuz, konuşmasında çok cesaretle ve çok önemli konulara parmak bastı, mesela bir siyasi cümlesi var ki çok konuşulacağa benziyor, CHP’nin muhalefet şeklinden bahsederken,’’ Atatürk’ü CHP’den kurtarmamız lazım ‘’ dedi ve şöyle devam etti : ‘’ büyük Liderler hep aynı, mesela Abdülhamit Han’dan Atatürk’e, Menderes’ den şu anki Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’a kadar hepsi güçlü liderler. Bunları korumamız ve kollamamız lazım.’’

BÜYÜK PROJELER.

Geçmişi başarılı hizmetlerle dolu olan ve Siyaset öncesi önemli işlere imza atan ve bu günün çalışkan siyasetçisi Yavuz, bölgesi olan Aydın içinde çok önemli projelere imza attıklarını belirtti ve şunları söyledi: ‘’ mucize projelere imza atıyoruz. Barajlardan, Sulama projelerine, içme suyundan yer üstü yatırımlara kadar birçok proje ile Aydın’ı bir baştan bir başa donatacağız. Bölgemizde sulama yatırımları için 2022’de 2 milyar 600 milyon liralık maliyetli 300 bin hektar alan sulamaya açılmış olacak. Gene 2022 yılın içinde yaklaşık 2 milyar TL maliyetli 120 milyon metre küp su biriktirme kapasiteli büyük içme suyu yatırımı ile Nazil’ li ve bölgesi suya kavuşmuş olacak. Barajlarımızın inşaatı bitti bitiyor, bu barajlar arasında Sarıçay, Kuyucak Feslek, Neşetiye, Germencik Oyuk, Köşk Koçak, Beşparmak Barajları var. Birçok bölgenin Göletleri, Sulama, Atık Su, İçme su Projeleri devam ediyor. Böylece son 3,5 yılda toplam 60 milyar liralık yatırımla 126 Baraj ve bin 500 tesis tamamlanmış olacak. Önümüzdeki dönem sadece Aydın’da 470 milyon liraya 41 tesisi açacağız. Bur da anlatmayla bitmez birçok projeye imza atıyoruz.’’

Aydın’ın başarılı Milletvekili Projeleri anlatırken adeta gözlerinde sevinç ışıkları parlıyor, çünkü  kendisini hizmete o kadar adamış ki biten ve bitecek olan projeleri anlatırken heyecanını adeta saklayamıyor.

AdminAdmin