SİYASET
Giriş Tarihi : 16-03-2022 09:03   Güncelleme : 16-03-2022 09:03

AK Parti, CHP Lideri ve TTB’ ye zehir zemberek Sözler

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, CHP Lideri Kıçdaroğlu için, ‘’ Millete ihanet etmiştir ‘’ dedi. Aydemir, TTB içinde, ‘’ Türk ifadesi onlara zehir zıkkım olsun ‘’ şeklinde konuştu.

AK Parti, CHP Lideri ve TTB’ ye zehir zemberek Sözler

 

YAZARIMIZ ERDEM NOYAN ANKARADAN  ( TBMM) BİLDİRİYOR.

AK Parti, Kemal Kılıçdaroğlu ve TTB’ye ateş püskürüyor. AK Parti Erzurum Milletvekili, İbrahim Aydın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılçdaroğluna,‘’Millete ihanet etmiştir ‘’ dedi. Aydemir TTB için ise ‘’ Türk ifadesi onlara zehir zıkkım olsun, zehir olsun ‘’ şeklinde konuştu.

Dünya Rusya-Ukrayna savaşı ile meşgul olurken, yurt içindeki siyasette ısınmaya devam ediyor. Gün geçmiyor ki Muhalefet İktidara, iktidar’ da muhalefete ağır sözler söylemesin.

Bu kez de AK Partinin hırçın çocuğu olarak bilinen ve TBMM kürsülerinde muhalefetin korkulu rüyası haline gelen Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, CHP genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve Türk Tabipler Birliğine de sert ifadelerde bulundu.

TBMM’de hatipliği ile de ön plana çıkan Gazeteci kökenli AK Parti Erzurum Milletvekili Aydemir, önce CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’ nun Diyarbakır gezisini sert şekilde eleştirdi, sonra da TTB’nin önderliğinde sürdürülen Doktor eylemleri içinde açtı ağzını yumdu gözünü.

TBMM’de Partisi için gözünü budaktan sakınmayan siyasetçi olarak tanınan Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, CHP Genel Başkanı Kemal Kılçdaroğlu’nun Diyarbakır Gezisi ve Diyarbakır annelerinin ziyareti sırasındaki konuşmalar için ağır eleştirilerde bulunarak şunları söyledi; ‘’  CHP Genel Başkanı Kılçdaroğlu Diyarbakır ziyaretinde yanına oturttuğu bir Terör söylemcisinin ifadelerine sükut etmekle  aslında Millete ihanet etmiştir. Bizim Suriye’de PYD’ ye karşı verdiğimiz mücadele Millet mücadelesidir. Bütünüyle Terörist yapıları yok etmek gayretini sarf ediyoruz. Buna dönük  orada Terör söylemcisi sanki kıyam yapılıyormuş gibi ifadeler kullandı, neyi beklerdik Kılıçdaroğlun dan, buna tepki vermesini beklerdik. Bu bir rezalet halidir. Orada sukut etmekle onun söylemlerine iştirak ettiğini ifade ediyor. Dolayısıyla Ülkeyi yönetmeye talip olan birisinin bu derece düşük bir halde sessiz kalması bütün Milleti can evinden vurmuştur. Kendisini Millet adına telin ediyoruz. Yanlış bir iş yapmıştır. Siz kiminle yüzleşiyorsunuz, neyin mücadelesini veriyorsunuz, kaldı ki burada  bir şey söyleniyor, ‘’efendim yüzleşmek, özür dilemek ‘’kimle yüzleşiyorsunuz kimden özür diliyorsunuz. ‘’

KÜRT BU VATANIN SAHİBİDİR.

Ak Parti Milletvekili, Aydemir, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’ na karşı sert ifadelerde bulunurken, Kürtlere karşıda olumlu mesajlar verdi. Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir şöyle devam etti : ‘’adını koyun Kürt’ den özür dilemek, Kürt bu vatanın sahibi, bizatihi kendisidir. Siz neyin özrünü diliyorsunuz, siz PKK’lılardan özür dilemek için gizleyerek söylüyorsunuz, yüzleşelim diyorsunuz, siz yapın onu, Devlet adına bunu söyleyemezsiniz. Kılıçdaroğlu’nu mert olmaya davet ediyorum, açıkça çıksın bu işleri konuşsunlar.’’

TÜRK DÜŞMANI BUNLAR.

Sözünü esirgemeden konuşmasıyla tanınan Erzurum Milletvekili Aydemir bu kez de Türk Tabipler Birliği ( TTB ) için çok sert eleştirilerde bulundu. Aydemir, TTB için,‘’ Türk düşmanı bunlar ‘’ ifadesini de kullanarak şunları söyledi: ‘’ Bakın TTB’ye, Türk ifadesi onlara  zıkkım olsun, zehir olsun, çünkü Türk düşmanı bunlar. Doktorlar başımızın üstündeler, onları başımızın tacı yapıyoruz, ama yeminine sadık olan Doktorlar için yapıyoruz, biz bunu yaparken, diğer taraftan TTB kışkırtıyor onları, niye zemini bozuyorsun, gayretleri de buna.’’

AdminAdmin