SİYASET
Giriş Tarihi : 03-03-2022 18:31   Güncelleme : 03-03-2022 18:45

AK Partide Alışagelmişin Dışında bir Milletvekili Var...

Bir örnek Milletvekili, oturmasıyla, kalkmasıyla, kıyafeti ile ve kültürü ile dop dolu, özlemini çektiğimiz bir Siyasetçi, Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel. Aşağıda okuyunca ne demek istediğimi anlayacaksınız sevgili okuyucular.

AK Partide Alışagelmişin Dışında bir Milletvekili Var...

 

ERDEM NOYAN YAZIYOR( TBMM)

 

TBMM’ de böyle siyasetçilerde var. Adı Mustafa Yel, AK Parti Tekirdağ Milletvekili, yaptığı işlerle hiç övünmeyen, Memleket ve toplumun sorunları ile sessiz sedasız meşgul, ancak kendisini hiçbir zaman yaptığını övünürken göremezsiniz.

35 yıllık Gazetecilik hayatımda, bununda büyük bir bölümünü görev icabı TBMM’ de geçirmiş bir Gazeteci olarak çeşitli dönemlerde böyle Vekillere rastlamışımdır, gerçek den de oturmasıyla kalkmasıyla Meclis Kulislerinde dikkatleri üzerinde toplarlar, o nedenledir ki uzun süren vekillikleri olur.

Sevgili okuyucular iş de şimdi size o Gazi Meclis çatısı altında bir Milletvekilini tanıtmak istiyorum, çünkü bunu yapmazsak haksızlık yapmış oluruz, kendisini tanıyalı kısa bir süre oldu. Böyle Vekilleri tanıtalım ki son yıllarda itibarsızlaştığı öne sürüle Meclisimizin o kadarda söylendiği gibi olmadığı ortaya çıkmış olsun.

Yıllardır Meclis de görev yapmış olmama rağmen gene de bazen Vekiller gözden kaçabiliyor demek ki, her an Meclis çatısı altında karşılaşmamıza rağmen gene de istendiği kadar yakınlık kuramıyormuşuz kendileriyle, bu kez de öyle oldu 27 dönem Milletvekillerinin göreve başlamasının üzerinden yaklaşık 3 yıl geçmesine rağmen gene de tanıma fırsatı bulamadığımız Milletvekili oluyor demekki.

Bu hafta içinde, Gazeteci Arkadaşım Muhammet vasıtasıyla AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel ile tanışma fırsatı buldum. Kendisini TBMM’deki odasında ziyaret ettik, bizi ayağa kalkarak karşıladı. İnanın bir Milletvekilinden ziyade bir manken gibi son derece şık ve karizmatik, ama o kadarda zerafet kokan bir görüntüsü vardı sayın vekilin.

Anlatmak istediğim esasen bu tarafı değil ama, yiğidi öldür hakkını ver derler, ben Parlamento çatısı altında bu kadar zamandır böyle bir Milletvekilini niye tanımadım diye hayıflandım. İnanın bilgisi görgüsü ve bir Devlet adamlığı yanında adeta bir manken görüntüsünde üzerindeki kıyafeti çok iyi taşıyan bir vekil.

Kendisi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olmuş, İngiltere de Dil eğitimi almış, 3 dönem AK Partiden Tekirdağ Milletvekilliği yapıyor. Geçmişi kariyerlerle dolu, Kaymakam vekillikleri, Vali yardımcılıkları yapmış, yani tam manası ile bir Devlet adamı. Konuşmasıyla, oturup kalkmasıyla ve zerafeti ile o eskilerde kalan bir Devlet adamı görüntüsü var. İş de böyle bir vekili tanıtmak benim için bir farz oldu, o yüzden bu köşemi bugün böyle kariyer sahibi bir vekile ayırdım.

Kendisini tanıdıktan sonra, yıllardır o Meclis çatısı altında hasretini çektiğimiz  böyle bir Milletvekilini tanıtmazsam olmazdı, hep Meclisin itibarsızlığından mı bahsedilecek, inanın bana o kutsal çatı altında daha ne kadar  itibarlı Milletvekilleri var ama kendilerini ortalara atmadan görevlerini yapmaya çalışıyorlar da o yüzden kendilerini tanıma fırsatı bulamıyoruz..

Evet sevgili okuyucular, Tekirdağ AK Parti Milletvekili ve aynı zamanda MKYK üyesi ve gene TBMM Türkiye -İrlanda Parlamentolar arası dostluk Grubu başkanı olan Milletvekili Mustafa Yel ile odasında bir saate yakın sohbet etme fırsatı buldum, kendisini dinledik den sonra Siyasete, Ülke sorunlarına ne kadar hakim olduğunu gördüm, ama kendisini dinledik den sonra bir şey daha gördüm, asla reklam yapmasını sevmiyor, anlattıklarının bir bölümünü haber yapmak için izin istedim, ‘’aman dedi, lütfen yapmayalım dedi ve bu anlattıklarım esasen bir vekilin asli görevi, biz toplum için çalışıyoruz, ülke sıkıntılarını biliyoruz, Dünya Konjonktüründen kaynaklanan bu sıkıntıları gidermek için baş da Cumhurbaşkanımız olmak üzere hepimiz canla başla çalışıyoruz ‘’ dedi. Şimdi bunlara ilave edecek bir şey bulamıyorum.

Bende kendisine sayın vekil müsaade edin de hiç olmazsa çalışmalarınızı yazalım ve toplumunda sizin gibi vekilleri tanısın demek istedim ama gene zerafet kokan ses tonuyla bana ‘’ lütfen bundan sonrasını yazmayalım ‘’ deyince bende daha fazla üstelemek istemedim ve peki dedim.

 Ama sayın okuyucular inanın böyle vekillerin sayısı arttıkça o kutsal çatı olan TBMM’nin kıymeti de daha çok artacak, burada tabi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da hakkını vermek lazım böyle dop dolu bir Milletvekilini bulup çıkardığı için. İş de sevgili okuyucular böyle, bu köşe yazımı da böyle bir Milletvekiline ayırdım. Tekirdağlı’ lar çok şanslı olmalı böyle bir Milletvekiline sahip oldukları için. Ben görevimi yaptım dop dolu bir vekili tanıtmaya çalıştım, taktir sizin sevgili okuyucular.

AdminAdmin