SİYASET
Giriş Tarihi : 19-06-2022 20:17   Güncelleme : 23-06-2022 13:53

AK PARTİDE SULAR DURULMUYOR……

AK PARTİDE SULAR DURULMUYOR……

 

Mehmet Çatakçı

Zaman zaman Ak Partinin kurucuları Partinin son geldiği durumu eleştiriyorlar.

Geçtiğimiz aylarda TBMM eski Başkanlarından Cemil Çiçek Ak Partide  bazı yanlış gördüğü olaylara tepkisini vermişti.

Bülent Arınç ise her zaman yapılan yanlışlıkları dile getirmektedir.

Bunlar Partiyi kuran bir keç kişiden birileri.

 

ARINÇ AÇIKLADI KRAL ÇIPLAK.

NE OLMUŞTU?

 

"Türk Demokrasi Vakfı; Yeniden" başlıklı toplantıya katılan Arınç, AKP’li milletvekillerinin toplantıya katılım göstermemesini eleştirmişti.

"Tatlı su balığı siyasetçileri var, suya sabuna dokunmadan" ifadelerini kullanan Arınç, şunları kaydetmişti:

"Majestelerinin gazetecileriyle bazen baş başa gelirler havanın güzelliğinden suyun berraklığından bahsederler. O sırada da bazı ufak tefek şeyler konuşurlar. Zannedersiniz ki bir şey söyledi. Majestelerinin gazetecilerine havanın güzelliğinden, suyun berraklığından bahsetmek yeterli değil. Öksürmenin zamanıdır, bağırmanın zamanıdır, 'kral çıplak' demenin zamanıdır."

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Akış, eski Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı ve AKP'nin kurucularından olan Bülent Arınç'ın "‘Kral çıplak’ demenin zamanıdır" açıklamasına tepki gösterdi. Akış, "Daha dün Ak Parti’nin Kızılcahamam kampı oldu. Söz konusu kişi kurucu sıfatıyla oradaydı. Arkadaş madem öyle, orada 'kral çıplak' deseydin ya. Artık bıkkınlık geldi. Mütevaziliğe sarıp sarmalanmış kibir gösterisi" ifadelerini kullandı. AKP'li Mehmet Metiner de Arınç'a sert tepki göstermiş, "Bülent Arınç’ın ismini duymak istemiyoruz, yeter artık. Onu partide tutanlara da yazıklar olsun diyorum" demişti.

TEPKİLER GEÇİKMEDİ.

AKP 24. Dönem Konya Milletvekili ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Akış, eski TBMM Başkanı ve AKP kurucularından Bülent Arınç'ın "Öksürmenin zamanıdır, bağırmanın zamanıdır, 'kral çıplak' demenin vaktidir" açıklamasıyla ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak tepki gösterdi.

Akış, "Bir şey demeyeyim diyorum da insan duramıyor. Daha dün Ak Parti’nin Kızılcahamam kampı oldu. Söz konusu kişi kurucu sıfatıyla oradaydı. Arkadaş madem öyle, orada 'kral çıplak' deseydin ya. Artık bıkkınlık geldi. Bu kaçıncı? Mütevaziliğe sarıp sarmalanmış kibir gösterisi" diye yazdı.

 

METİNER DE TEPKİ VERMİŞTİ

AKP'li Mehmet Metiner de Bülent Arınç'a tepki gösteren isimlerden biri olmuş, TV100 ekranlarında katıldığı programda yaptığı açıklamada, ''Bizim gönlümüzde bir yeri kalmamıştır. İnşallah partimizden de ihraç olur gider. Bülent Arınç’ın ismini duymak istemiyoruz, yeter artık. Onu partide tutanlara da yazıklar olsun diyorum. Kim olurlarsa olsunlar'' demişti.

Arınç'ın ''Majestelerinin gazetecileri var, havanın suyun berraklığından bahsederler 'kral çıplak' demenin vaktidir'' sözlerine atıfta bulunan Metiner, ''Biz kral çıplak demeyi bilecek kadar yürek sahibi insanlarız. Bülent Arınç'ın yüreği varsa o aşağılık lafları edeceğine buyursun gelsin tv100’de karşılıklı konuşalım. En az onun kadar müktesabatımız var bizim. Mücadele tarihimizde geçmişimizde. Başkalarına ayar çekmeye çalışmasın, haddini bilsin. Gerçekten hadsizlikte sınır tanımamaya başladı'' şeklinde konuşmuştu.

ARINÇ METİNERİ FENA HAŞLADI

Bülent Arınç”a katıldığı bir tv proğramında yüklenen Mehmet Metinere”e Bülent Arınç”tan jet yanıt geçikmedi.

Arınç”Özel hayatın, dünün ve bugünün ile alakalı bildiklerimi ailene hürmeten konuşmuyorum. Benim aidiyetim ne kişilere, ne de kişilerden vücut bulmuş kurumlaradır, yalnızca yüce Allah'a ve onun bana emrettiği değerler bütününe sadığım. O yüzden hangi mevkide olursam olayım doğru bildiklerimi her daim söyledim. İnandığım değerler bütününü dünyevi istikbal uğruna terk etmedim.

"PSİKOLOJİK BİR VAKASIN"

Eğilmedim, bükülmedim! Ömrümü vakfettiğim davadan bir an olsun dönmedim. Davam, gönül tahtımda huzur ve sükunetle oturmakta. Sizlerin bugün 'dava' dediği şey, dünyevi ihtiraslara batmış. Gökten inecek bir damla rahmete hasret çorak bir araziden ibaret. Sen ise şimdi bu çorak arazide nefes dahi alamamanın yarattığı nörolojik ve psikolojik bir vakasın. Fikirlerim, ideallerim ve davamın bahçesinde gönlüm ferahtadır. Bu bahçeyi terk edenler ise hezeyanlarına her geçen gün yenisini eklemekte, milletin ve Hakk'in terazisinde bir kuş tüyü kadar siklet çekememektedir.

Maalesef davamın değerler bütününü hazmetmişler azınlıkta kalırken sen ve senin gibilerin çoğunluğu galebe çaldı. Geceleri başımı yastığa koyarken hayıflandığım tek şey budur. Çirkin, kaba, ahlak dışı ve yakışıksız sözlerini sana misliyle iade ediyorum. Hadi iki çift laf daha edeyim de tamam olsun. Sen ne bir Kürt kadar mert ne de bir Müslüman kadar ahlaklısın.''

Görünen o ki bu gibi kavgalar Ak Partide daha çok olacaktır.

Keşke Arınç”a Ak Parti adına ya Binali Yıldırım ya da Numan Kurtulmuş cevap verseydi.

AdminAdmin