SİYASET
Giriş Tarihi : 02-07-2021 20:53   Güncelleme : 02-07-2021 20:58

AK Plazalar, AK Plakalar gözden düştü. ..

Gazeteci yazarımız Erdem Noyan son günlerde Ankara kulislerinde konuşulmaya başlanan ilginç konuyu araştırdı ve yazdı.

AK Plazalar, AK Plakalar gözden düştü. ..

 

AK Partinin iktidara geldiği günlerde Plazalarına AK ismini verme yarışına girenler ve altındaki arabalara AK Plakaları alma mücadelesi verenlerin son dönemlerde bu isimleri değiştirmeye başladıkları Ankara kulislerinde konuşulmaya başlandıı.

AK Parti kurucular kurulu üyeliği yapan, Kırıkkale eski Milletvekili Kemal Albayrak, AK isminden kaçanlarla ilgili, ‘’ şu an çöküşü gördükleri için plaka değiştirenler, isim değiştirenler çoğaldı ‘’ dedi.

AK Plazalar, AK Plakalar gözden düştü. Menfaat ve gördükleri çıkar nedeniyle partilerine gönül verenler, gemi su almaya başlayınca gemiyi ilk onlar terk eder misali gemilerini terk etmeye başladılar. Bu görüş Ankara siyasi kulislerinde çok konuşulmaya başladı.

AK Partinin kurulduğu yıllarda, kurdukları Plazalara AK ismini verme yarışına girenler ya da aldıkları arabalara AK yazılı plakaları almak için yoğun mücadeleye giren iş adamları, partililer hatta partiye çıkar için sempati duyan vatandaşların son dönemlerde bu isimleri ve plakalarını değiştirme yarışına girdikleri konuşuluyor.

Sevgili okuyucular bu söylentiler Ankara kulislerinde, acaba lara da yol açmaya başladı. Biz bu durumlara daha önceki dönemlerde de şahit olmuşuzdur, iktidara gelen partilerin etrafında bir anda nereden geldikleri belli olmayan kuşatmalar başlar, menfaat ve çıkarlar ön plana çıkar ve liderler, Başbakanlar, Bakanlar ve Milletvekillerinin etrafı hemen kim oldukları bilinmeyen iş adamları, partililer ve çıkar peşinde koşanlar tarafından kuşatılırlardı.

AK Parti iktidarında da bu tabloların aynısı görüldü, zira, 20 yıla yakın iktidarda bulunan AK Partinin başarılı olduğu ilk yıllar partiye yanaşmak için bir birleriyle AK adını alma yarışına girenler bu günlerde bu isimleri değiştirmeye başladıkları görülüyor. Bu davranışlarda bulunanlar acaba bir yerlerden kokumu aldılar söylentilerinin çıkmasına neden oluyor.

AK Parti kurucular Kurulu üyesi ve iki dönem Kırıkkale Milletvekilliği yapan Kemal Albayrak, AK Plazalar ve AK plakalar konusunda ilginç açıklamalarda bulundu. Kendisini uzun zamandır tanırım gerçekten AK Parti içinde bulunduğu dönemlerde de çok açık açık ifadelerde bulunan ve onurlu duruşundan vaz geçmeyen bir siyasetçi idi, bu nedenle de söylediklerine hep inanmışımdır.

Bir dönem çok revaçta da olan, adeta AK ismini almak için bir birleri ile yarışa giren, çıkarcı partililerin son dönemlerde bu isimlerden kaçmaları konusunda, AK Parti kurucular kurulu üyeliği de yapan Kırıkkale eski Milletvekili Albayrak’ ın söyledikleri çok ilginç geldi bana. Şimdi size Kemal Albayrak’ ın bu vefasız partililer konusunda bana anlattıklarını aktarıyorum:

‘’Hakikatin savunucuları güce göre hareket etmez. Gücün savunucuları da güce göre hareket eder, onun için bunlar güç değiştikçe yön değiştirirler, fırıldak olurlar derdi rahmetli Uğur Mumcu. Şimdi AK Parti gücünden dolayı bundan faydalananlar ve güce tapanlar kendilerini göstermek için kimisi araç plakalarına ,kimisi bina ve bürolarına ‘’AK‘’ isimleri koymaya başladılar, hatta çocuk isimlerine de liderlerinin ismini verdiler. Şu an çöküşü gördükleri için plaka değiştirenler, isim değiştirenler çoğaldı. AK plazalar gelecek iktidarın kokusuna göre tavır alıyorlar. Bürolardan liderlerinin resimlerini kaldırıyorlar. Çünkü gemi su almaya başladı. Kaçış hızlandı. Maalesef bunlar her dönemde olmuştur, ama bu dönem çok daha fazla. Hesap verme korkusu var. Bu tutumlar zamanla daha da hızlanacak gibi gözüküyor. Çünkü kirlenmişlik mafya, siyaset, ticaretin ve kirli ilişkilerin de etkisi diğer bir kesmi de rahatsız ediyor. İlerde bizlerde sıkıntıya gireriz endişesi var. Velhasıl bu mahalle yok oluyor  ve devamı devam’ ıda gelecek. Onlarda gelecek korkusu ve endişesi duyuyorlar. ‘’