SİYASET
Giriş Tarihi : 13-02-2021 18:34   Güncelleme : 13-02-2021 23:30

AKP'li belediye başkanına bıçaklı saldırı..

Bitlis’in Mutki ilçesinin AKP Belediye Başkanı Nurettin Yol, 10 kişilik bir grup tarafından bıçaklı ve sopalı saldırıya uğradı. Olayda Yol'la birlikte, yanında bulunan oğlu ve koruma polisi yaralandı. Duvar'da yer alan habere göre; saldırı bugün saat 14.00 sıralarında ilçe merkezinde meydana geldi. Kentte yapımı devam eden yeni belediye hizmet binasını ziyaret etmek üzere ilçe merkezinden geçen Mutki Belediye Başkanı Nurettin Yol, yaklaşık 10 kişilik bir grubun bıçaklı ve sopalı saldırısına uğradı. Kaynak

    AKP'li belediye başkanına bıçaklı saldırı..

İLÇEYE GİRİŞ VE ÇIKIŞLAR KAPATILDI

Kısa sürede büyüyen olayda Başkan Yol ve yanında bulunan oğlu Evrim Emre Yol ile koruma polisi E.A. aldıkları bıçak darbeleri sonucu yaralandı. Polis ekiplerinin müdahalesiyle olay yerinden alınan Başkan Yol ve diğer yaralılar Mutki Devlet Hastanesine götürüldü. Burada ilk tedavileri yapılan yaralıların Bitlis Devlet Hastanesine sevk edileceği belirtildi.

Olayla ilgili inceleme başlatılırken iki kişinin gözaltına alındığı diğerlerinin ise yakalanması için çalışmaların devam ettiği öğrenildi. Saldırı sonrası ilçeye çok sayıda çevik kuvvet ve özel harekat polisi sevk edilerek, giriş ve çıkışlar kontrol altına alındı.

Kaynak Yeniçağ: AKP'li belediye başkanına bıçaklı saldırı