SİYASET
Giriş Tarihi : 12-04-2020 17:31   Güncelleme : 12-04-2020 22:25

Akşener’den 15 günlük zorunlu karantina çağrısı

İYİ Parti lideri Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 15 günlük ülke genelinde zorunlu karantina çağrısında bulundu.

Akşener’den 15 günlük zorunlu karantina çağrısı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener düzenlediği basın toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “Devlet aklıyla, Bilim Kurulu'nun önerileri çerçevesinde hazırlanacak ve devlet ciddiyetiyle uygulanacak bir programla, ülke genelinde 15 günlük zorunlu karantina ilan edin” çağrısında bulundu.

Akşener şöyle konuştu:

- Aziz milletim; Dünyayla birlikte, ülkemizde de, giderek ağırlaşan bir salgın tablosuyla karşı karşıyayız. Sözlerime başlamadan önce hatırlatmak isterim ki; Bu süreci en az hasarla atlatabilmenin, kendimizi ve sevdiklerimizin sağlığını koruyabilmenin yolu, kurallara riayet etmektir.

- Bunun elbette kolay olmadığını biliyorum. Hem ekonomik kriz, hem de salgın şartlarında, Evini geçindirmeye çalışan esnafımız var, asgari ücretle evine ekmek götürmeye çalışan emekçilerimiz var, yevmiyeli işçilerimiz var, ve daha nice çalışanlarımız var.

- Ama tarihimizde defalarca kez yaptığımız gibi, bu zorluğun da üstesinden hep beraber geleceğiz. Yine dişimizi sıkacağız, bu salgından Allah'ın izniyle çıkacağız. Bu vesileyle, salgınla en ön saflarda mücadele eden sağlık çalışanlarımıza, güvenlik güçlerimize ve her birimiz günlük ihtiyaçlarımızı giderebilelim diye, salgına rağmen çalışan tüm emekçilerimize bir kez daha gösterdikleri özveri için teşekkür ediyorum.

15 günlük zorunlu karantina

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a 15 günlük zorunlu karantina çağrısında bulunan Akşener şöyle konuştu:

- Aziz milletim, Buradan sizlerin huzurunda bir kez daha Sayın Erdoğan'a çağrıda bulunuyorum: Uyarılarımızı dikkate alıp, zamanında uygulayarak, süreci daha az kayıpla atlatabilmek hala mümkün.

- Sen bu ülkenin Cumhurbaşkanı'sın, siyasetinin merkezine kendini ve yakın çevreni değil milletini koymak zo-run-da-sın. Siyasal iletişim kampanyalarını artık bırak, bu zor günde vatandaşın yanında ol. Devlet aklıyla, Bilim Kurulu'nun önerileri çerçevesinde hazırlanacak ve devlet ciddiyetiyle uygulanacak bir programla, ülke genelinde 15 günlük zorunlu karantina ilan edin.