EĞİTİM
Giriş Tarihi : 08-10-2021 21:45   Güncelleme : 09-10-2021 18:02

ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ REKOR KIRIYOR.

ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ REKOR KIRIYOR.

 

Mehmet Çatakçı

18 Mayıs 2018 yılında Ankara Gazi Üniversitesinin bazı bölümlerini bünyesine alarak kurulan Hacı Bayram Veli Üniversitesi çok kısa bir zamanda verdiği kaliteli Eğitim neticesinde öğrencilerin ilgi odağı oldu.

Bu gün 18 Fakülte ile 28 bin öğrencisi olan Üniversite başarıdan başarıya koşuyor.

1200 Öğretim üyesinden 500 ü prof olan üniversitede 6 bin lisansüstü öğrenci eğitim görüyor,

Kurucu Rektörü Prof.Dr.Yusuf Tekin ile yaptığımız söyleyiş de Üniversitenin misyonundan ve vizyonunu şu şekilde dile getirdi.

 

Misyonumuz;

Çağdaş bilgi ve iletişim teknolojilerini kullanarak ulusal ve uluslararası düzeyde yenilikçi eğitim programlarının, bilimsel toplantıların ve işbirliklerinin zaman ve mekandan bağımsız olarak yaygınlaştırılmasını, geliştirilmesini, uygulanmasını ve raporlanmasını sağlayarak üniversite ile paydaşları arasında köprü oluşturmaktır

Vizyonumuz,

Yaşam boyu öğrenme felsefesi kapsamında ulusal ve uluslararası düzeyde uzaktan eğitim ile gerçekleştirilen faaliyetlerde en yenilikçi teknolojilerin kullanılarak eğitim sorunlarına akılcı çözümlerin sunulduğu, bilimselliğin, etik değerlerin, şeffaflığın ve sürekli iyileştirmenin ön planda tutulduğu bir merkez olarak anılmaktır” dedi.

Rektör Tekin Üniversitelerin kamu kuruluşlarına da yardımcı olduklarını belirterek,Bakanlıklara Kamu kuruluşlarının tümüne politika üretmek için hazır olduklarını da belirtti.

Üniversitelerin toplumla entegre çalışması gerektiğini de sözlerine ekledi.