GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-04-2022 19:50   Güncelleme : 25-04-2022 19:55

Ankara’da bir ilk yaşandı, ‘’ HER ÇOCUK BİR FİDAN, HER ÇOCUĞA BİR FİDAN ‘’ kampanyası başlatıldı.

Ankara’da bir ilk yaşandı, ‘’ HER ÇOCUK BİR FİDAN, HER ÇOCUĞA BİR FİDAN ‘’ kampanyası başlatıldı. 750 minik öğrenci bir araya gelerek gösterilen alanlara fidan diktiler.

Ankara’da bir ilk yaşandı, ‘’ HER ÇOCUK BİR FİDAN, HER ÇOCUĞA BİR FİDAN ‘’ kampanyası başlatıldı.

 

ERDEM NOYAN. ANKARA.

Orman Genel Müdürlüğü ve Kızılırmak Mahallesi Muhtarlığı 23 Nisan çocuk Bayramı için anlamlı bir proje başlattı, ‘’ HER ÇOCUK BİR FİDAN, HER ÇOCUĞA BİR FİDAN‘’ ismi ile gerçekleştirilen Proje nin Ankara da bulunan bütün İlk Okular da da uygulamaya konulması hedefleniyor.

Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey ve Ankara Kızılırmak Mahalle Muhtarı Zühal İrgaş’ın organizasyonu ile 750 minik öğrenciye fidan dağıtımı ve eğitimi veridi. İlk kez böyle bir projeye imza atılırken, 23 Nisan Egemenlik Çocuk Bayramı münasebetiyle, Ankara’nın tanınmış ilk okulu olan Arjantin İlk okulunda, fidan dikme ve eğitimi için Öğretmenler, Öğrenciler ve veliler bir araya gelerek neşeli dakikalar geçirdiler.

Orman Genel Müdürlüğü’nden Orman Mühendisi Melek Özyılmaz’ın öğrencilere verdiği fidan nasıl dikilir ve sonra bakımları nasıl yapılır eğitiminden sonra öğrenciler gösterilen alanlara fidan ekimi yaptılar.

Öncülüğünü Kızılırmak Mahallesi Muhtarı Zühal İrgaş’ ın yaptığı ağaç fidanı dikme törenine 750 minik öğrenci katıldı. Çocuklara Orman sevgisini aşılamak amacıyla başlatılan fidan dikme eğitimi ve fidan dikme çalışmalarına Ankara’daki tüm okullarda devam etme kararı alındı.

‘’ her çocuk bir fidan, her çocuğa bir fidan ‘’ ismi verilen bu önemli proje ile tüm çocuklardan gönül lü  orman dostları oluşturulması hedefleniyor.

Gazeteci aynı zamanda Tıp Doktoru olan Harun Göksel’in de katkılarıyla başlatılan, fidan dikme töreni ve eğitiminde minik çocuklara ‘’doğaya saygılı ‘’olunması bilinci de aşılanıyor.

Ankara Kızılırmak Mahallesi Muhtara ve proje önderi olan Zühal İrgaş, Orman Genel Müdürlüğü ile ortaklaşa başlatılan fidan dikme projesi hakkında,’’ vatanı korumak çocuklarla başlar ‘’ diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün geleceğimizin teminatı çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu, semtimizde bulunan Arjantin İlkokulu’nda küçük kalplar le beraber yaşadık ‘’ dedi.

AdminAdmin