DÜNYA
Giriş Tarihi : 15-04-2021 16:34   Güncelleme : 17-04-2021 20:10

Azerbaycan'dan sonra bir ülke ile daha vize kalkıyor Kaynak

Türkiye ve Azerbaycan arasında vizenin kaldırılmasının ardından bir ülkeyle daha vizenin kaldırılması noktasında yeni gelişmeler yaşanıyor.  Kırım Haber Ajansı'nda yer alan habere göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile 12 Nisan 2021 tarihinde resmi ziyaret kapsamında görüşen Libya Milli Birlik Hükümeti Başbakanı Abdülhamid Dibeybe, Türkiye temasları kapsamında 13 Nisan’da Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK)’nun Beşiktaş’ta bir otelde düzenlediği ‘Türkiye-Libya Hibrit Yuvarlak Masa Toplantısı’na katıldı. Dibeybe, burada vizelerin kaldırılması için işlemlere ivedilikle başlayacaklarını duyurdu.  "HEMEN İŞLEMLERE BAŞLAYACAĞIZ" Libya Milli Birlik Hükümeti Başbakanı Abdülhamid Dibeybe, toplantıda vize muafiyetine ilişkin, “Serbest ticaret anlaşması bence de öncelikli bir mevzu. Bunu da en kıza zamanda imzalamamız gerekmektedir. Vizelerin tamamıyla kaldırılması ile ilgili hemen işlemlere başlayacağız. Ve inşallah Ankara’da bir büyükelçiliğimiz ve Bingazi’de bir konsolosluk açılması için gerekli girişimleri başlatacağız” diye konuştu. Libya Ulusal Birlik Hükümeti Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, 12 Nisan’da Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde resmi törenle karşılandı. Karşılam töreninin ardından Erdoğan ve Dibeybe baş başa görüşme yaptı. Ayrıca, Libyalı bakanlar, Türk mevkiidaşlarıyla da bir araya geldi.   Kaynak Yeniçağ: Azerbaycan'dan sonra bir ülke ile daha vize kalkıyor

Azerbaycan'dan sonra bir ülke ile daha vize kalkıyor  Kaynak

Türkiye ve Azerbaycan arasında vizenin kaldırılmasının ardından bir ülkeyle daha vizenin kaldırılması noktasında yeni gelişmeler yaşanıyor.  Kırım Haber Ajansı'nda yer alan habere göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile 12 Nisan 2021 tarihinde resmi ziyaret kapsamında görüşen Libya Milli Birlik Hükümeti Başbakanı Abdülhamid Dibeybe, Türkiye temasları kapsamında 13 Nisan’da Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK)’nun Beşiktaş’ta bir otelde düzenlediği ‘Türkiye-Libya Hibrit Yuvarlak Masa Toplantısı’na katıldı. Dibeybe, burada vizelerin kaldırılması için işlemlere ivedilikle başlayacaklarını duyurdu. 

"HEMEN İŞLEMLERE BAŞLAYACAĞIZ"

Libya Milli Birlik Hükümeti Başbakanı Abdülhamid Dibeybe, toplantıda vize muafiyetine ilişkin, “Serbest ticaret anlaşması bence de öncelikli bir mevzu. Bunu da en kıza zamanda imzalamamız gerekmektedir. Vizelerin tamamıyla kaldırılması ile ilgili hemen işlemlere başlayacağız. Ve inşallah Ankara’da bir büyükelçiliğimiz ve Bingazi’de bir konsolosluk açılması için gerekli girişimleri başlatacağız” diye konuştu.

Libya Ulusal Birlik Hükümeti Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, 12 Nisan’da Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde resmi törenle karşılandı. Karşılam töreninin ardından Erdoğan ve Dibeybe baş başa görüşme yaptı. Ayrıca, Libyalı bakanlar, Türk mevkiidaşlarıyla da bir araya geldi.  

Kaynak Yeniçağ: Azerbaycan'dan sonra bir ülke ile daha vize kalkıyor