DÜNYA
Giriş Tarihi : 02-11-2020 20:43   Güncelleme : 02-11-2020 20:45

Fransa'da hükümet "Bozkurtlar" hareketini ortadan kaldırmak için harekete geçeceklerini açıkladıFransa parlamentosunda açıklama yapan İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, hükümet olarak harekete geçeceklerini duyurdu. Türk milliyetçisi 'Bozkurtlar' hareketini ortadan kaldırmak için hükümet olarak harekete geçeceklerini duyurdu. Kaynak: Fransa'da hükümet "Bozkurtlar" hareketini ortadan kaldırmak için harekete geçeceklerini açıkladı

Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, haftasonunda 'Ermeni Soykırımı' anıtının saldırıya uğramasının ardından hükümetim aşırı Türk milliyetçisi 'Bozkurtlar' hareketini yasaklayacağına dair açıklama yaptı.
Parlamentonun hukuk komisyonunda konuşan İçişleri Bakanı Darmanin, 'Bozkurtlar' hareketinin yasaklanmasının çarşamba günü bakanlar kurulunda ele alınacağını belirtti.
Ayrıca AFP'nin haberine göre; Fransa'nın, ülkede faaliyet gösteren Ülkü Ocakları'nı yasaklama kararı alacağı açıklandı. 

"SAVAŞ HALİNDEYİZ"

Geçtiğimiz günlerde akan Darmanin, Fransız radyosu RTL'ye yaptığı açıklamada şunları söylemişti:
"Hem iç hem de dış düşman olan bir düşmana, bir ideolojiye karşı savaş halindeyiz, çünkü bir dine karşı savaşmıyoruz. Bir ideolojiye, İslamcı ideolojiye karşı savaş halindeyiz. Kültürel kodunu, yaşam tarzını, duyguları canlandırmayı terör yoluyla empoze etmek isteyen bir ideoloji" dedi.

Kaynak: Fransa'da hükümet "Bozkurtlar" hareketini ortadan kaldırmak için harekete geçeceklerini açıkladı