DÜNYA
Giriş Tarihi : 02-07-2020 13:23   Güncelleme : 02-07-2020 13:56

Kuzey Kore ve Güney Kore arasında geçen ay başlayan broşür krizinden sonra ipler gerilmiş, iki ülke arasındaki gerginlik artmıştı. Pyongyang ve Seul arasındaki gerilimi artıran krizin bambaşka bir sebebi olduğu ortaya çıktı. Kaynak: Kim'in eşinden uygunsuz fotoğraflar!

 

Kim'in eşinden uygunsuz fotoğraflar! 228

Güney Kore, Kuzey'in 2018'de varılan Koreler arası askeri anlaşmaya son verme tehdidinde bulunması üzerine aktivistlerin sınırda Pyongyang yönetimi karşıtı broşürler atmasını yasaklayacak yeni kanunlar çıkarmayı planlandığını bildirdi
 

Kim'in eşinden uygunsuz fotoğraflar! 338

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'ın kız kardeşi Kim Yo Jong, resmi basında çıkan açıklamasında, broşürlerin yer aldığı balonları uçuran ilticacılar için ana vatanlarına ihanet eden "alçaklar ve melez köpekler" ifadesini kullanarak, "Güney Koreli yetkililer, birtakım mazeretler sunarken bu durumun devam etmesine izin vermeyi sürdürürse ağır bir bedel ödemek zorunda kalacaktır." gibi çok sert açıklamalar yapmıştı.
 

Kim'in eşinden uygunsuz fotoğraflar! 448

Son olarak, Kuzey Kore, Güney Kore ile barış görüşmelerinin koordine edilmesi kurulan temsil ofisini patlatarak tahrip etmişti.

Yaşanan bu gerginliklerin ardından Güney Kore Birleşme Bakanı Kim Yeon-chul’ün görevinden istifa etti.
 

Kim'in eşinden uygunsuz fotoğraflar! 558

Bir türlü sona ermeyen bu krizin ardında ise bambaşka bir sebep olduğu iddia ediliyor.

 

Kim'in eşinden uygunsuz fotoğraflar! 668

Dünya basınında yer alan iddiaya göre iki ülke arasındaki broşür krizinin asıl sebebi Kuzey Kore lideri Kim Jong Un'un eşi, first lady Ri Sol Ju.
 

Kim'in eşinden uygunsuz fotoğraflar! 778

Rusya'nın Kuzey Kore büyükelçisinin Ri Sol Ju ile ilgili yaptığı açıklama büyük yankı uyandırdı.
Rus elçinin iddiasına göre Pyongyang karşıtı broşürlerin Kuzey kore'yi öfkelendirmesinin gerçek sebebi broşürlerde yer alan Ri Sol Ju'nun uygunsuz görüntüleri ve yer alan ifadeler.
 

Kim'in eşinden uygunsuz fotoğraflar! 888

Sosyal medyada yayılan fotoğraflara göre gönderilen broşürlerde Kuzey Kore liderinin eşinin fotoğrafları uygunsuz şekilde ve uygunsuz ifadelerle yer alıyor.

Kaynak: Kim'in eşinden uygunsuz fotoğraflar! Günboyu