DÜNYA
Giriş Tarihi : 13-06-2021 17:41   Güncelleme : 17-06-2021 07:34

Başkan Erdoğan'dan NATO Zirvesi öncesi flaş açıklamalar

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Brüksel'de gerçekleşecek NATO Liderler Zirvesi öncesi Atatürk Havalimanı'nda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Erdoğan, Biden ile yapacağı görüşme öncesi F-35 ve S-400 konusunda dikkat çeken ifadeler kullandı. Erdoğan, 24 Nisan'ı 'Ermeni Soykırımı' olarak tanıyan Biden'a mesaj gönderdi, "Umarım bunu unutturacak adımlar atmış oluruz" dedi. Erdoğan, Merkez Bankası rezervinin arttığını belirtti, "100 milyar dolara ulaştı" ifadelerini kullandı.

Başkan Erdoğan'dan NATO Zirvesi öncesi flaş açıklamalar

 

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 'ne katılmak üzere Belçika'nın başkenti Brüksel'e hareket etti. Erdoğan, Atatürk Havalimanı'nda açıklamalarda önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan'ın F-35 ve S-400 mesajları dikkat çekti. Erdoğan, Merkez Bankası rezervine ilişkin de değerlendirmede bulundu.

Önemli bir zirveye iştirak edeceğiz. NATO farklılaşan tehditler karşısında kendisini güncellerken yeni şartlara da uyum sağlıyor. Biz kendi sınırlarımızı korurken NATO'nun sınırlarını da koruyoruz. İttifakın önümüzdeki 10 yıllık yol haritasını belirleyecek NATO 2030 sürecine ilişkin kararların alınacağı önemli bir zirveye iştirak edeceğiz.

Müttefiklerimizle ittifaka verdiğimiz önemin altını bir kez daha çizeceğiz. NATO'nun yüzleştiği sınamalar karşısında güvenilir bir müttefik olarak kritik sorumluluklar üstlendik, üstleniyoruz.