GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-11-2021 19:55   Güncelleme : 17-11-2021 21:28

Başkan Erdoğan'dan Sezai Karakoç için başsağlığı mesajı

Başkan Erdoğan'dan Sezai Karakoç için başsağlığı mesajı

tıklayınız.

 

 

Tüm Sesli Haberler

  • ABONE OL
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Son dakika haberleri: Şair, yazar ve fikir adamı Sezai Karakoç, 88 yaşında hayatını kaybetti. Başkan Recep Tayyip Erdoğan, merhum Sezai Karakoç'un ölümünün ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Fikirleriyle nesillere yol gösteren, edebiyatımızın, düşünce dünyamızın, ülkemizin büyük mütefekkiri, 'Diriliş Şairi' Sezai Karakoç Beyefendi'nin vefatını derin bir teessürle öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve Milletimize başsağlığı diliyorum." ifadelerini kullandı.

Son dakika haberleri: Türk edebiyatının usta kalemi Sezai Karakoç, 88 yaşında hayatını kaybetti.

BAŞKAN ERDOĞAN'DAN TAZİYE MESAJI

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, merhum Sezai Karakoç'un ölümünün ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Fikirleriyle nesillere yol gösteren, edebiyatımızın, düşünce dünyamızın, ülkemizin büyük mütefekkiri, "Diriliş Şairi" Sezai Karakoç Beyefendi'nin vefatını derin bir teessürle öğrendim. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve Milletimize başsağlığı diliyorum." ifadelerini kullandı.

BAŞKAN ERDOĞAN, VEFAT EDEN SEZAİ KARAKOÇ'UN YEĞENİNİ ARAYARAK TAZİYE DİLEDİ

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, şair, yazar ve mütefekkir Sezai Karakoç'un vefatı dolayısıyla yeğeni Aziz Karakoç'u telefonla arayarak taziyelerini iletti.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, Sezai Karakoç'a Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diledi.

Sezai Karakoç'un ortaya koyduğu müstesna eserlerin yanı sıra şahsiyeti ve mücadelesiyle nesillere rehberlik ettiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Diriliş Şairi"nin, Türk milletinin gönlünde ve İslam dünyasında mümtaz bir isim olarak her zaman hayırla anılacağını ifade etti.