SİYASET
Giriş Tarihi : 26-07-2020 22:56   Güncelleme : 29-07-2020 07:39

Başkan Güleçyüz"DOĞRU YOL PARTİSİ, Geçmişten bu güne kadar, kadına, toplumda ki her türlü şiddete, istismara karşı çıkmış ve çıkacaktır.

DYP Genel Başkan YardımcıSI Serpil Güleçyüz,Son Yıllarda Ülkemizde Kadına Şiddettin en üst noktalara çıktığı bu günlerde açıklamalarda bulundu.Güleçyüz" Türkiye'de Kadınlarda, ciddi bir huzursuzluk, çaresizlik ve korku hakim.Bunu için elimizden gelen Tüm gayretiGöstereceğiz"

Başkan Güleçyüz

KADINA ŞİDDET

Doğruyol Partisi Genel Başkan Yardımcısı Serpil Gülrçyüz kadınlara şiddetle igili yaptığı açıklamada"
Son günlerin en önemli gündemi, bir genç kızımızın katledilmesi.
Yaşamının baharında  bir kızımızın, tüm yaşam hakkı elinden alınmış, tecavüz edilmiş, bıçaklanmış ve yakılmış.
Uzun süredir, Ülkemizin kanayan yarası "kadın cinayetleri"Toplamda 8 yılda 1964 kadın öldürülmüş, yüzlercesi yaralanmış, sakat kalmıştır.
Kadınlarda, ciddi bir huzursuzluk, çaresizlik ve korku hakim.
Son yıllarda ülkemizde, bir dizi yasal düzenlemeler yapılmış, kadına şiddet suç sayılmış, 
şiddete uğrayan kadınları koruma altına alacak,adli kurumlar  kurulmuş, kadınlarımızın güvenliği sağlanmıştır.
Tüm buna karsın, verilen cezaların azlığı, ceza indirimi için, bir türlü kanıtlanması mümkün olmayan bahaneler üretilirken, kadın hiç bir zaman adaletin yerine getirilmediğine inanmış ve bunun sonucunda kendini güvende hissedemiyor. 
Son günlerde kadınların en çok araştırdığı konu ne biliyormusunuz?
Silah satın alma ve silah taşıma ruhsatının nasıl alınacağına dair bilgiler.
Yani kadınlarımız kendisini bireysel olarak korumak istiyor ve bunu kendinde hak olarak görüyor.
Silah çözümmü peki? Elbette değil. Çözüm yine kadının kendisi. Kadının her türlü şiddete karşı susmaması, hakları karşısında bilinçlenmesi.
Hep kadın diyorum, belkide kadın olduğum için.Kadına şiddet olaylarından rahatsız olan çok erkeğin olduğunuda biliyorum. Sonuçta onlarında anneleri kardeşleri, kızları ayni tehlikeyle karşı karşıya.
Annelere, babalara sormak isterim, el bebe, gül bebe büyüttüğünüz, herşeyden sakındığınız evlatlarımıza, şiddet uygulanmasına seyirci kalabilirmisiniz? Cevabınız hayır ise, siddete seyirci kalmayın, evlatlarınızı duyarlı yetiştirin.
DOĞRU YOL PARTİSİ, geçmişten bu güne kadar, kadına, toplumda ki her türlü şiddete, istismara karşı çıkmış ve çıkacaktır.
Bunun için, gerekli  idari düzenlemelerin yapılması, ödünsüz uygulanması, faillerin cezalandırılması,mağdurlar için çeşıtli çözümler üretilmesi en önemli görevlerimiz arasında olacaktır.
Bunun için gerekli kaynaklar ayrılacak, kadın ve erkeğin temel hak ve hürriyetlerinden, demokrasinin nimetlerinden eşit şekilde yararlanması için çalışacaktır.
Şiddetle mücadele için, sistemin sürekliliği, yasaların ödünsüz uygulanmasının altını bir kez daha çizmek isterim.
Ayrıca kadınlarımızın, erkek egemen kültürden oluşan, cinsiyete dayalı basmakalıp yargılara, kültürümüzden oluşan geleneklere, önyargılara, karşın biliçlendirilmeleri gerekmektedir. Buda ancak eğitimle olur. DOĞRU YOL PARTİSİ olarak kadının eğitimine gerekli destek verilecektir.
Biz inanıyoruz ki, kadın ve erkeğin eğitim seviyekeri yükseldikçe Dünya daha yaşanılır hale gelecektir. 
Bir birey olarak diyorum ki şiddete karşı SUSMA. SESİNİ ÇIKAR. ÇÖZÜME ODAKLAN. ODAKLAN Kİ BAŞKA MELEK LER KARANLIĞA GİTMESİN, ÖN YARGILARIN KURBANI OLMASIN.
SERPİL GÜLEÇYÜZ
DOĞRU YOL PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI