SAĞLIK
Giriş Tarihi : 28-10-2020 16:33   Güncelleme : 30-10-2020 11:33

Başkan Güleçyüz"Pandemi zirve Yaptı"

Yasakların kalkması ile artan şehirlerarası yolculuklar, ev ziyaretleri, düğünler, asker uğurlamaları virüsün hızla yayılmasına neden oldu, olmayada devam ediyor.

Başkan Güleçyüz

DYP Genel Başkan Yardımcısı eğitim Uzmanı Serpil Güleçyüz pandemi ile ilgili açıklama yaptı Güleçyüz" Ülkemizde CORONA(Covid 19)Virüs kaynaklı pandemi ile ilgili  genel durum çok vahim.
Son günlerde hastalığın   yayılımı  zirve yaptı.
Ekonomiyi açmak isteyen iktidar henüz gerilemeye bile başlamayan salgın için "kontrol altına alındı" diyerek halkı zamansız sokaklara saldı...
Sağlık Bakanlığı'nın, salgının çok iyi yönetildiğine dair söylemleri, gerçeği gizleme gayretleri, bugünkü sorunu hazırladı. Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı "Sayılar"  bile hızla çoğaldı.
Sokaklarda herşey normalmiş gibi umursamazca gezen, "sosyal mesafe" kuralına uymayan, maskeyi  kollarına takılacak bir aksesuar gibi gören bilinç yoksunu insanlar, gerçek tabirle "vaka sayılarının" artmasına neden oldular, olmaya da devam ediyorlar.
Yasakların kalkması ile artan şehirlerarası yolculuklar, ev ziyaretleri, düğünler, asker uğurlamaları virüsün hızla yayılmasına neden oldu, olmayada devam ediyor. 
Tüm ülkelerdeki ve ülkemizdeki bilim  insanları hijyen, sosyal  mesafe ve maske takmanın   virüsle mücadelede tek yol olduğunu vurgulamalarına rağmen,  baskılar sonucu camiler, okullar açıldı ve futbol ligi müsabakaları  başlatıldı. Başlatılmakla kalmayıp, 37 hafta olan futbol ligi neden olduğu bilinmeyen bir kararla 42 haftaya çıkarıldı.
Tüm ülkelerin  ne büyüklükte olacağını bilmeden sürekli tartıştığı bu kaos  ortamında bu ne vurdumduymazlık!!! Sorumluluğu futbol  federasyonuna bırakmak ne derece doğru!
Birçok futbolcuda Covid19 virüs testi pozitif çıkmasına karşılık, diğer futbolcuların da vaka!ya da hasta olma olasılığını gözardı edip, maçların oynanmasına izin vermek nasıl bir mantıktır. Ben inanıyorum ki futbolcular da teklikenin farkında. İlla ki birinin mi ölmesi gerekiyor? Yaşadığımız onca örnek,  sayıların hızla artması; görünen o ki bizi hiç korkutmuyor. Bugün herhangi bir markete, alışveriş merkezine, restorana girdiğimizde  gördüğümüz kalabalıklar, insanların bencilliği, mücadeleyi zorlaştırıyor.
Lütfen daha iyi bir gelecek için, çocuklarımız için, siz, kendinizi
koruyun.
EVDE KALIN
SEVGİYLE KALIN
SAĞLIKLI KALIN"