SİYASET
Giriş Tarihi : 10-10-2020 23:09   Güncelleme : 12-10-2020 19:46

Başkanı Mansur Yavaş’ı, Kutluyorum..

Yazarımız Erdem Noyan, yok olmaya yüz tutan bir Atatürk mirasının daha topluma kazandırılması öyküsünü ele alıp araştırdı ve yazdı.

Başkanı Mansur Yavaş’ı, Kutluyorum..

Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı, yok olmaya yüz tutan ve temeli Atatürk tarafından atılan, tarihi Çubuk-1 Barajı’nı Ankara’lılara yeniden kazandırdığı için kutluyorum.

Tarihi Çubuk-1 Barajı yeni haliyle 29 Ekim tarihinde, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve İyi Parti Genel Başkanı Akşener’in katılımıyla yeniden Ankara’lıların hizmetine açılacak.

Bu nedenle, Bravo Mansur Başkana, yok olmaya yüz tutan bir Atatürk mirasına daha sahip çıktı. Yok olmaya yüz tutan Ankara’daki tarihi Çubuk -1 Barajı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatıyla yeniden hayat bulmaya başladı. Cumhuriyet ve Atatürk’le ilgili değerlerin tek tek yok olduğu bir dönemde Atatürk’ün 1936 yılında hizmete açtığı ve son yıllarda kaderine terk edilen tarihi Çubuk-1 Barajı o muhteşem günlerine yeniden kavuşmaya başladı.

Gençlik yıllarımda, okuldan kaçarak arkadaşlarımızla gittiğimiz ve soluk aldığımız o muhteşem manzaralı Çubuk barajı yaklaşık 25 yıldır ömrünü tamamladığı gerekçesiyle kaderine terk edilmişti. İşte o muhteşem manzarası ve Ankara’lıların nefes aldığı Çubuk-1 Barajı, yok olmaya başladığı dönemde Büyük Şehir Belediye Başkanlığı görevini devralan Mansur Yavaş, kolları sıvıyarak  Atatürk’ün mirası olan bu barajı yeniden eski günlerine döndürmek için yoğun bir çaba içine girdiğini öğrenmekten dolayı çok mutlu oldum. Aldığım bilgilere göre, sessiz sedasız onarımı yapılan Çubuk-1 Barajı’nın eski günlerine döndürme çabasından dolayı da Ankara’da yaşayan bir gazeteci olarak ve Ankara’lılar adına kendisini kutluyorum, Bravo Başkan Mansur Yavaş’a, unutturulmaya çalıştırılan bir dönemde bir Atatürk’ün mirasına daha  sahip çıktığı için.

Bir dönem Ankara’lıların yoğun ilgi gösterdiği, nefes aldıkları ve mesire alanı olarak kullandıkları, ancak yaklaşık 25 yıldır kaderine terk edilen üstelik içinde 1936 yılında Atatürk’ün oturup dinlendiği ve kahve içtiği Atatürk Evinin de yeniden eski günlerine çevirmek için başlattığı yoğun çalışmanın tamamlanmak üzere olduğunu duymak da çok sevindirici, bu kararından dolayı da Başkan Yavaş’ı kutluyorum.

Aldığım bilgi doğruysa uzun yıllardır kaderine terk edilen Çubuk-1 Barajının yeniden canlandırılması için yoğun bir çaba içine giren Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, şayet işler yolunda giderse Çubuk Barajı ve içinde bulunan bütün sosyal alan ve tesislerinin açılışını 29 Ekim tarihinde yapacak. Burada size bir sır ve kulis bilgisini de aktarayım, Başkan Mansur Yavaş bu açılışı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile birlikte yapacak.