SİYASET
Giriş Tarihi : 18-03-2021 00:19   Güncelleme : 18-03-2021 00:19

BBP lideri Mustafa Destici'den Erdoğan'ı kızdıracak Andımız açıklaması

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Andımız’ın okullarda tekrar okutulması gerektiğini söyledi. Kaynak: BBP lideri Mustafa Destici'den Erdoğan'ı kızdıracak Andımız açıklaması

BBP lideri Mustafa Destici'den Erdoğan'ı kızdıracak Andımız açıklaması

A+A-

BBP lideri ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici, partisinin genel merkez binasında basın toplantısı düzenledi.

Destici, Andımız’ın Atatürk’ün okuttuğu şekilde tekrar okullarda okutulması gerektiğini söyledi.

Destici’nin açıklamalarından ilgili kısım şöyle:

* Türkiye Cumhuriyet Devleti’nin dünya var oldukça, milletiyle birlikte var olmasını temin edecek, en önemli unsurlardan bir tanesinin kültürümüze, dilimize, dinimize, örfümüze, adetimize, geleneklerimize sahip çıkmak olduğunu hepimizin unutmaması lazım. Aklından çıkarmaması lazım.

* Onun içindir ki, çocuklarımıza, yeni nesillerimize hele ki küreselleşen dünyada dünyanın her tarafıyla iletişim kurabiliyorlar. Dolayısıyla böyle bir çağda özellikle bizim milli kimliğimizi çocuklarımıza aşılamaktan başka çaremiz yok. Onun için bu değerlerimizi çocuklarımıza biz unutturamayız.

*İşte biz andımız meselesine de bu pencereden bakıyoruz. Onun içindir ki, sahip çıkıyoruz ve sahip çıkmaya da devam edeceğiz. Hem de 1933’de Atatürk’ün okuttuğu şekliyle olan kısmına sahip çıkıyoruz. Onun tekrar okullarımızda okutulmasını arzu ediyoruz ve istiyoruz.

Kaynak: BBP lideri Mustafa Destici'den Erdoğan'ı kızdıracak Andımız açıklaması