GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-02-2021 17:16   Güncelleme : 21-02-2021 18:13

Belediye Dahi İlgilenmedi. Köpek Kan Kaybından Öldü..

Samsun'un Atakum ilçesinde bir sürücü, köpeğe çarpıp kaçtı. Köpeğin yaralandığını gören vatandaşlar Samsun Büyükşehir Belediyesi'ni aradı ama ilgilenen olmadı. Kan kayıbından ölen Köpeği Hayvan Mezarlığına Defnetmek İsteyen Hayvanseverler Şaşkına Döndü,,

Belediye Dahi İlgilenmedi. Köpek Kan Kaybından Öldü..

Samsun Büyükşehir Belediyesi Geri Adım Attı..

Samsun'un Atakum ilçesi Atakent Yeni Mahalle'de bir sürücü sokak köpeğine çarpıp olay yerinden kaçtı. Köpeğin yaralandığını gören çevredeki vatandaşlar Samsun Büyükşehir Belediyesi'ni aradı. Büyükşehir Belediyesi'nden olay yerine ekip gelmemesi üzerinde öfkelenen vatandaşlar şaşkına döndü.Oysa Türkiye.'nin en kapsamlı hayvan barınak merkezi ve mezarlığı ile övünen  Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan ve Yönetiminin duyarsız davranarak hayvan barınak ve mezarlığını devre dışı burakması vatyandaşları şaşkına çevirdi.Samsun Belediyesinin bu konuda Avrupa Birliğinen proje ile hibe aldığını ve  sokak hayvanları için tesis yaptığı bilinmektedir..

 

ATAKUM BELEDİYESİ TEDAVİ ALTINA ALDI 

Kısa süre sonra olay yerine gelen Atakum Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon aracı yaralı köpeği tedavi altına aldı.Tedavi altına alınan köpek kan kayıbından öldü..Ölen köpeğini Samsun Büyükşehir Belediyesinin hayvan mezarlığına gömmek istiyen hayvanseverler hayvan mezarlığının kapandığını duyunca şaşkına döndüler.Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in bu konu ile ilgili olarak ziyaret edeceklerini söyleyen hayvanseverler,Bölgemizde örnek teşkil eden hayvan mezarlığının tekrar açılması için mucadele edeceklerini dile getirdiler..