DÜNYA
Giriş Tarihi : 30-01-2021 09:35   Güncelleme : 03-02-2021 20:41

Bu yaz Türkiye’yi çok sıcak saatler bekliyor.

Başını Yunanistan ve Fransa’ nın çektiği, birde buna ABD Başkanı Biden’ın eklendiği bu üçlü güç, baş da Doğu Akdeniz olmak üzere, ateş çemberine dönen çevremiz ve yeniden şekillenecek olan AB’de bizleri ne gibi sıcak günler bekliyor, bekleyip göreceğiz. Gazeteci yazarımız Erdem Noyan bu yaz bizleri bekleyen sıcak saatleri araştırdı ve yazdı..

Bu yaz Türkiye’yi çok sıcak saatler bekliyor.

             "BİZLERİ BEKLEYEN SICAK SAATLER"

Biz ülke içindeki sorunlarla uğraşırken, etrafımızda özellikle Doğu Akdeniz de ve Avrupa’da neler oluyor acaba, etrafımız nasıl bir ateş çemberiyle çevriliyor. Bütün bu olup bitenler öyle zannediyorum ki biraz gözden kaçıyor gibi. Mesela Akdeniz de sıcak saatler yaklaşıyor gibi. Fransa, Yunanistan’a olabildiğince destek veriyor ve Avrupa’nın haylaz çocuğunun arkasını toplamakla geçiriyor vaktini.

Sevgili okuyucular inanın Yurt içinde olduğu kadar etrafımızda da bu yaz sıcak saatler yaşanacak , gelin etrafımızda neler olup bitiyor bir göz atalım. Siyasi analistler ve yorumcular önümüzdeki yaz  Türkiye’yi bekleyen tehlikelerden bahsediyorlar, özellikle Avrupa’nın başında çıban gibi duran Türk düşmanı Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Yunanistan’ı kışkırtıp Doğu Akdeniz’de ve Kıyı Ege sorunlarını gerekçe göstererek üzerimize salması bir sorun yumağı olarak önümüzde duruyor.

Buda yetmiyor, Fransa Macron’ un talimatıyla, Fransa’nın tek nükleer Uçak gemisini olan Charles De Gaulle’yi, Yunanistan’la tatbikat yapma gerekçesiyle Akdeniz’e gönderiyor. Bunlar hep Yunan ve Fransa’nın bitmez tükenmez Türk düşmanlığına karşı yaptıkları ayak oyunları, bunları artık Türkiye yutmuyor, sanki bu davranışlarıyla Türkiye’ye gözdağı verecekler, siz önce boyunuza bosunuza bakın.

83 milyon ,büyük çoğunluğu genç ve dinamik nüfustan oluşan Türkiye var, özellikle de giderek güçlenen silah sanayimizle siz  bizle nasıl baş edeceksiniz, 100 yıl önce aldığınız dersleri umarım unutmamışsınızdır  istediğiniz kadar Doğu Akdeniz de iki edi büdü ülke olarak tatbikat yapın istediğiniz kadar AB’de ve Nato’ da ayak oyunları oynayın asla başaramayacaksınız.

Tabi sevgili okuyucular, bütün bunlara rağmen bizde ayağımızı denk alarak içerdeki siyasi kavgaya kapılıp dışarıya gözlerimizi ve kulaklarımızı tıkamayalım, sonra atı alan Üsküdar’ ı geçiverir.

Bakın ABD’de yeni yönetim iş başına geldi ve başında hiç de Türkiye’ye iyi niyet beslemeyen bir başkan ve kadrosu var, aldığımız bilgiler doğruysa ABD Başkanı Joe Biden, kısa bir süre sonra görevi sona erecek olan Almanya Başbakanı AB’nin güçlü ismi Angela Merkel’ in yerine, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’ u pazarlamaya çalışıyor, şayet böyle bir şey gerçekleşirse, zaten Türk düşmanı olarak bilinen ve her fırsatta  karşımızda olan Macron daha da güçlenerek, Yunanistan’la beraber başımıza ne işler açar.

Sevgili okuyucular, Biden çok güçlü bir şekilde iş başına geldi, alınan kulis bilgileri doğruysa Biden daha şimdide Avrupa’da etkili olmaya başladı, bunla da kalmayıp  Akdeniz’ de, Libya’da ,Mısır’da , Israil’ de, Suriye’de ve Irak’ da, yani dört bir yanımızda ipleri eline almaya başladı bile, bir ifadeye göre Fransa Cumhurbaşkanı Mecron, Biden’in isteği üzerine Türkiye’ye gözdağı vermek için Doğu Akdeniz’e Mart ayında tek nükleer uçak gemisi olan  Charles De Gaulle ‘yi  gönderip Yunanlılarla tatbikat yapacak.

Bütün bunlar gösteriyor ki bu yaz, Türkiye için çok sıcak geçecek. Çok uyanık olmalıyız ABD, Fransa ve Avrupa’nın şımarık çocuğu Yunanistan’ın işbirliğine karşı her türlü tedbiri almalıyız, umarım Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan bu kadar yılın verdiği tecrübe ve güç ile bu tehlikeleri görmektedir.