DÜNYA
Giriş Tarihi : 21-04-2022 17:57   Güncelleme : 25-04-2022 19:57

Buça'dan kan donduran vahşet: Morglarda yer kalmadı!

Ukrayna’nın Buça kentinde hayatını kaybeden sivillere ait cansız bedenler, morgda yer kalmaması nedeniyle hastane bahçesindeki soğuk hava deposunda bekletiliyor.

Buça'dan kan donduran vahşet: Morglarda yer kalmadı!

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırılarında büyük sivil kayıpları veren Ukrayna’nın Buça kentinde sarsıcı görüntüler gelmeye devam ediyor.

Şehir genelinde ev ve caddelerde bulunan cesetler ekipler tarafından kimlik tespiti için hastane morguna getiriliyor.

Hastane morgunda yer olmaması nedeniyle cansız bedenler numaralandırılarak soğuk hava depolu tırlara depolama için forkliftlerle taşınıyor.

Hala çok sayıda cansız bedenin kimlik tespiti için hastanede bekletildiği öğrenilirken, ortaya çıkan görüntülerle savaşın büyüklüğü tekrar gözler önüne seriliyor.

Ukrayna Başbakan Yardımcısı Olga Stefanishyna AFP'ye yaptığı açıklamada 'Rus birliklerinin bölgeden çekilmesinin ardından 1000'den fazla sivilin cesetlerinin Kiev ve çevresindeki morglarda saklanıyor' dedi.

UKRAYNALI GAZETECİ YAŞANILANLARI ANLATTI

Kiev'de yayın yapan Kyiv Independent gazetesi muhabiri Anastasia Lapatina Buça'da yaşanılanları İngiliz basınına anlatmıştı.

'Ruslar ellerini arkadan bağladıktan sonra sivilleri vuruyor' diyen Lapatina sözlerine şöyle devam etti;

'Kiev bölgesinin her yerinde, sokaklarda, arabalarda, insanların bahçelerinde cesetler var. Toplu mezarlar kimliği belirsiz cesetlerle dolu. Pek çok aile sevdiklerine ne olduğunu asla bilemeyecek.'

RUSYA SUÇLUYU BULDU: ABD VE NATO

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Ukrayna'nın Bucha kasabasındaki ölü sivillerin görüntülerinin ABD tarafından Rusya'yı suçlama planının bir parçası olarak servis edildiğini duyurmuştu.

Bakanlık sözcüsü Maria Zakharova devlet televizyonuna verdiği demeçte şu ifadeleri kullanmıştı;

'Provokasyonun ustaları kimlerdir? Elbette ABD ve NATO.'

Söz konusu görüntülerin Rusya'nın itibarını lekeleme planının bir parçası olduğunu öne süren Zakharova, bu iddiaları destekleyecek hiçbir kanıt sunmadı.

İŞTE İSMAİL SAYMAZ'IN GERÇEK YÜZÜ

 

ETİKETLER:

Ukrayna , Buça , Rusya , Ukrayna savaşı

AdminAdmin