SPOR
Giriş Tarihi : 20-04-2022 17:49   Güncelleme : 25-04-2022 19:57

Burak Elmas istifa edecek mi?

Spor Toto Süper Lig'de kötü bir sezon geçiren ve seçime gidecek olan Galatasaray'da sıcak gelişmeler yaşanıyor... Sarı kırmızılılarda genel kurulun iptali için açılan dava kabul edildi. Galatasaray karara itiraz ederken, cuma 11.00'de yapılacak duruşma ile seçimin kaderi belli olacak.

Burak Elmas istifa edecek mi?

Sarı kırmızılılarda genel kurulun iptali için açılan dava kabul edildi. Galatasaray karara itiraz ederken, cuma 11.00'de yapılacak duruşma ile seçimin kaderi belli olacak. Seçimle ilgili tüm gelişmeler devam ederken, Galatasaray Başkanı Burak Elmas ile ilgili flaş bir gerçek ortaya çıktı. Peki; Burak Elmas istifa etmezse ne olacak? İşte tüm detaylar...
Sarı-kırmızılı kulüpte mart ayında başkan Burak Elmas'ın idari yönden ibrasızlığı ile sonuçlanan genel kurul için 10. Asliye Hukuk Mahkemesi ihtiyati tedbir kararı verdi.


ŞİMDİ NE OLACAK?
26 Mart'ta başlayıp 25 saat süren ve 27 Mart'ta sona eren genel kurulda çıkan ibrasızlık kararı sonrasında başkan Elmas, seçim kararı alırken toplamda 3 üye dava açmıştı.
İstanbul Valiliği Dernekler Masası, incelemeleri sonrasında kulüp aleyhine 8. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde dava açarken G.Saray'ın eski sicil kurulu başkanı Selçuk Erdoğmuş, İstanbul 9. Asliye Hukuk Mahkemesi'ne tüzük ve mevzuata aykırı davranışlar olduğu gerekçesi ile farklı bir dava açtı.
3. dava ise genel kurul üyesi Fırat Develioğlu'ndan geldi. Develioğlu, 10. Asliye Hukuk Mahkemesi'ne genel kurulun iptali ve 30 Nisan'da yapılacak seçim için ihtiyatı tedbir kararı verilmesi talebiyle dava açarken, mahkeme kabul etti, seçim askıya alındı.
G.Saray davaya itiraz ederken, cuma günü 11.00'de görülecek duruşma, seçimin kaderini belli edecek.

 

ETİKETLER:

Burak Elmas

AdminAdmin