SİYASET
Giriş Tarihi : 02-08-2020 10:57   Güncelleme : 02-08-2020 11:00

İşte yeni kulis: "Muharrem İnce'nin önünde iki yol var"Sözcü yazarı Saygı Öztürk, CHP'li Muharrem İnce'nin yeni bir parti kuracağı ve milletvekillerinin de hazır olduğu iddialarına ilişkin bir yazı kaleme aldı. Kaynak: İşte yeni kulis: "Muharrem İnce'nin önünde iki yol var"

İlk olarak Hürriyet yazarı Yalçın Bayer'in köşesinden duyurduğu, daha sonra Korkusuz yazarı Can Ataklı'nın Twitter hesabından yazdığı Muharrem İnce'nin yeni parti kuracağı iddialarıyla ilgili Sözcü yazarı Saygı Öztürk de bir yazı kaleme aldı. 

Saygı Öztürk, "İnce için iki yol var" başlıklı yazısında, 'yeni parti kuracağı' tartışmalarına "İnce'nin Cumhur ittifakıyla hareket edeceğini düşünülmez. Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kalsa bile İnce çıkıp, “Cumhur ittifakının adayını destekliyorum” dese, eşi dahil, en yakınındakilerin de oy vermeyeceğini biliyor." diyerek katıldı. 

Öztürk'e göre, CHP 37. Olağan Kurultayı'nda Muharrem İnce'ye büyük ayıp edilmiş, oturma düzeninde şehirlerin baş harflerine göre yerleşim gerçekleştirilince İnce arka sıralarda oturmuş ve buna epey bozulmuş.

Kaynak: İşte yeni kulis: "Muharrem İnce'nin önünde iki yol var" Günboyu