GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-03-2022 21:59   Güncelleme : 30-03-2022 09:52

Çarşamba Gürcü Derneği Muhteşem Törenle Açıldı..

Çarşamba Gürcü Kültür Derneği Muhteşem Bir Törenle açıldı.açılış töreni Gürcistan Türkiye Büyükelçisi George Janjgava ve Gürcistan Trabzon Başkonsolosu Gela Japaridze’nin ve Batum'dan gelen Dernek Başkanları ve Yönetecilerin Katılımı ile gerçekleşti..

Çarşamba Gürcü Derneği Muhteşem Törenle Açıldı..

 

Aylar süren çalışmalar sonucu Çarşamba Zübeyde Hanım Meydanı’nda gerçekleştirilen  muhteşem bir açılış töreni ile    Çarşamba Gürcü Kültür Derneği açıldı.Açılış, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından konuşmalara geçildi. Programda ilk olarak konuşma yapan Çarşamba Gürcü Kültür Derneği Başkanı Ömer Semiz, açılış programına katılan herkese teşekkürlerini sundu. Başkan Ömer Semiz, Gürcü kültürünün yaygınlaştırılması ve geçmişten gelen geleneklerin aynı şekilde devam ettirilmesi amacıyla derneklerini hizmete açtıklarını belirterek kısa bir konuşma yaptı. Başkan Semiz, dernek üyeleriyle birlikte Gürcü kültürünün zenginliklerini yansıtacak çeşitli faaliyetlere imza atacaklarını ifadelerine ekledi.

Semiz’in konuşmasının ardından Çarşamba Gürcü Kültür Derneği Onursal Başkanı ve Eski Samsun Milletvekili Cemal Alişan, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Samsun İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Sıddık Alagöz, Gürcistan Trabzon Başkonsolosu Gela Japaridze ve Gürcistan Türkiye Büyükelçisi George Janjgava sırasıyla konuşmalar yaptılar. Konuşmacılar Gürcü kültürüne ve Türkiye-Gürcistan birlikteliğine değinerek, Çarşamba ilçesinde kurulan derneğin birlik ve beraberliğe olan katkısını arttıracağını vurguladılar.

Konuşmaların ardından kurdele kesimi gerçekleştirildi. Gürcistan Trabzon Başkonsolosu Gela Japaridze ve Gürcistan Türkiye Büyükelçisi George Janjgava, Samsun İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Sıddık Alagöz, Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Ayvacık Belediye Başkanı Halil Kalaycı, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, Çarşamba Gürcü Kültür Derneği Onursal Başkanı ve Eski Samsun Milletvekili Cemal Alişan, Batgiad Başkanı Ayhan Dikme,Çarşamba Gürcü Kültür Derneği Başkanı Ömer Semiz, katılımcılar açılış kurdelesini kestiler. Ardından dernek binasını inceleyen davetliler, Başkan Semiz ve yönetim kurulu üyelerine başarı dileklerinde bulunarak, dernek binasından ayrıldılar.

Zübeyde Hanım Meydanı’nda gerçekleştirilen açılış programına Türkiye Büyükelçisi Janjgava ve Trabzon Başkonsolosu Japaridze, Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan’ın yanı sıra siyasi parti temsilcileri, oda ve dernek başkanları da katılım sağladı.

 

AdminAdmin