SİYASET
Giriş Tarihi : 28-12-2021 19:00   Güncelleme : 29-12-2021 19:34

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan barış mesajı: Kavgalardan çok acılar çektik

HDP Eş Genel Başkanları Sancar ve Buldan'ın ziyaretinin ardından açıklamalarda bulunan CHP Lideri Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada "Kavgalardan çok acılar çektik. Kavgayı değil barışı öncelemeliyiz." dedi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan barış mesajı: Kavgalardan çok acılar çektik

HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar ile beraberindeki heyet, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu CHP Genel Merkezi'nde ziyaret etti.

Muhalafet partilerle tek tek görüşme gerçekleştiren HDP heyeti, sabah saatlerinde DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ile bir araya gelmişti.

Görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, verimli bir görüşme yapıldığını söylemişti.

HDP heyetinin ziyareti sonrası açıklama yapan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, açıklama yaptı. 

"KAVGALARDAN ÇOK ACILAR ÇEKTİK"

Kemal Kılıçdaroğlu, "Kavgalardan çok acılar çektik. Kavgayı değil barışı öncelemeliyiz. Bir araya gelmeli, konuşmalıyız. Türkiye'nin çözülemeyecek hiçbir sorunu yok. Bu çerçevede Türkiye'nin sorunlarını masaya yatırdık." ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, "Sayın genel başkanlar düşüncelerini ifade ettiler, biz kendi düşüncelerimizi ifade ettik. Ekonomiden, esnafın, çiftçinin, emeklinin sorunlarından söz ettik. Elbette ki farklı görüşlerimiz var ama elbette her görüş bizim için değerlidir. Tekrar hoş geldiniz. Teşekkür ederiz." dedi.

 

ETİKETLER:

CHP , Kemal Kılıçdaroğlu