SİYASET
Giriş Tarihi : 20-04-2022 17:16   Güncelleme : 25-04-2022 19:58

CHP MİLLETVEKİLİDE ŞAŞTI KALDI BU İŞE

Bir süre önce Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanının imzasıyla yayınlanan Resmi Gazete kararına göre, ‘’Zeytinlik alanlara maden sahası açılabilir ‘’ kararına karşı bu kez Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, tam zıt bir karar vererek,‘’ Zeytinliklerin 3 km yakınına bile tesis kurulamaz ‘’ dedi. Bu karara CHP Milletvekili Fethi Gürer şaştı kaldı.

CHP MİLLETVEKİLİDE ŞAŞTI KALDI BU İŞE

 

YAZARIMIZ ERDEM NOYAN ANKARA’DAN BİLDİRİYOR

Bu ülkede ne garip şeyler oluyor. CHP Milletvekili de şaştı kaldı bu işe. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığınca bir süre önce çıkartılan ve halen tartışmaları devam eden, ‘’Zeytinlik alanlara maden sahası açılabilir’’ kararına karşı, göreve yeni başlayan çiçeği burnunda Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, tam bu kararın aksine bir cevap verdi ve ‘’ Zeytinliklerin 3 km yakınına bile tesis kurulamaz dedi.

Bu iddia CHP’nin Tarım Dedektifi olarak bilinen Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’e ait. Gürer’in bundan bir süre önce Tarım ve Orman Bakanının cevaplandırması için verdiği sözlü soruya gelen cevaptan ortaya çıktı.

CHP Milletvekili Gürer, bakanlıktan gelen bu cevap karşısında şaşırdı kaldı, çünkü bundan bir süre önce Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanının imzasıyla yürürlüğe giren ve açık açık belirtilen, ‘’Zeytinlik alanlara maden sahası açılabilir‘’ yönetmeliğinin bu kez tam aksine bir açıklama geldi Tarım ve Orman Bakanı Kirişçi’den.‘’zeytinliklerin 3 km yakınına bile tesis kurulamaz‘’ dedi.

Meclis çalışmalarının dışında günlerini yurdun dört bir yanında çiftçiler, Köylüler ve Tarım üreticilerinin yanında geçiren CHP’nin en çalışkan Milletvekillerinden birisi olan Ömer Fethi Gürer, Bakanlığın verdiği bu taban tabana zıt açıklama karşısında ne yapacağını ve zeytin yetiştiricilerine ne söyleyeceğini şaşırdı.

CHP Niğde Milletvekili Gürer’in, bundan bir süre önce Resmi Gazetede yayınlanan ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığınca ‘’ Zeytinlik alanlara maden sahası açılabilir ‘’ yönünde yönetmenlik ile tartışılan zeytinlikler için verdiği sorusunu yanıtlayan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi’nin görüşleri çatıştı.

Tarım Konusunda bir uzman olan CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, bu komik durum karşısında şaşkınlığını gizlemeyerek şunları söyledi:’’ Bakanın kararı ile yönetmelik çelişiyor. Zeytinlikleri korumak geleceğimizi korumaktır. Bakanlık tarafından soruma karşılık verilen cevap,  Zeytinliklerde maden sahası açılıp açılmayacağı tartışmasını yeniden alevlendirdi.’’

BİRBİRİNDEN HABERSİZ İKİ KARAR.

Meclis’ de özellikle Tarım sorunları ile yakından ilgilenen ve CHP’nin tarım uzmanı özelliği ile tanınan  Niğde Milletvekili Gürer’in TBMM gündemine getirdiği Zeytinlik alanlarına ilişkin bu taban tabana zıt iki karar tartışmalara yol açtı.

Niğde Milletvekili Gürer, tartışmalara neden olan bu iki zıt karar konusunda şöyle konuş tu :’’ Tarım Bakanının bu yönetmelikten haberi yok, bu yönetmelik Zeytin üretiminin azalmasına sebep olacak ve üretici açısından olumsuzluklara yol açacaktır.’’

AdminAdmin