SİYASET
Giriş Tarihi : 06-09-2021 19:21   Güncelleme : 06-09-2021 19:36

CHP'de Tanju Özcan için karar verildi!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın tepki çeken açıklamalarıyla ilgili Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edildiğini duyurdu.

CHP'de Tanju Özcan için karar verildi!

HP Sözcüsü Faik Öztrak yaptığı açıklamada, "Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan uyarı istemiyle Disiplin Kurulu'na sevk edildi" dedi.

NE OLMUŞTU?

Sığınmacıları hedef alan ırkçı ifadeleriyle gündemden düşmeyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, YouTube üzerinden yayın yapan bir kanalda katıldığı programda, skandal açıklamalara imza atmıştı.

Özcan katıldığı programda tepki çeken şu açıklamaları yapmıştı: 

 "Bir açılış yapıyoruz Bolu'da acelem de var. Bir tesettürlü bayan geldi. 'Tanju bey bir konu var konuşabilir miyiz' dedi. Ben de 'Hemen Ankara'ya dönmem lazım. Özel değilse burada konuşabilir misiniz?' dedim. 'Sıkıntı yok' dedi. 'Benim bebeğim yok. Bana yardımcı olur musunuz?' dedi. 'Hanımefendi ben size nasıl yardımcı olabilirim' dedim. Meğer kadın tüp bebek tedavisi olmak istiyormuş. Tabi öyle konuya böyle girince çevredekiler gülüyor. Benim böyle çok fazla anım var..." 

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın bu açıklamaları yaparken gülmesi ve yaptığı ima, sosyal medyada büyük tepki çekmişti.