SİYASET
Giriş Tarihi : 19-03-2021 21:05   Güncelleme : 22-03-2021 13:10

CHP’li 11 Büyükşehir Belediye Başkanı...

Ülkemizi giderek etkisi altına alan Kuraklık konusunda hayati bir toplantıya imza atacaklar.22-23 Martta İzmir’de yapılacak, ‘’ su zirvesi ‘’ toplantısına CHP’li 11 Büyükşehir Belediye Başkanı Kuraklığın giderilmesi ve su tasarrufu konulu bildiri sunacaklar.

CHP’li 11 Büyükşehir Belediye Başkanı...

 

Gazeteci yazarımız Erdem Noyan, İzmir’de yapılacak su sempozyumu ile ilgili bir yazıyı kaleme aldı ve yazdı. Sempozyum için  Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu kendi sesinden ilginç bir Video yayınlayarak su konusunda tüm tarafları uyardı..

CHP’li 11 Büyükşehir Belediye başkanından örnek bir davranış geldi. Ülkemizin son yıllarda çektiği su sıkıntıları konusunda,11 Büyükşehir Belediye Başkanı İzmir’de bir araya gelerek, su konusunda bir  ‘’Manifesto ‘’ yayınlayacak.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in, Dünya Su günü nedeniyle 22-23 Mart tarihlerinde İzmir’de düzenleyeceği Sempozyum’ da, Türkiye’nin suyunu daha iyi yönetmek için yeni bir su politikası belirlenecek.

Sevgili okuyucular iş başına geldikleri günden bu yana CHP’li Büyükşehir Belediyelerinden arka arkaya  örnek davranışlar gelmeye devam ediyor. Özellikle Pandemi döneminde vatandaşlara götürdükleri ayni ve nakdi yardımlarla büyük övgüler alan CHP’li 11 Büyükşehir Belediye Başkanı bu kez de hayati bir konu olan su konusunda güç birliği yapmaya karar verdiler.

Bu amaçla,’’ Kentlerde sürdürülebilir su politikaları ‘’ zirvesi için, baş da İzmir Büyük Şehir Beledi başkanı Tunç Soyer olmak üzere, öteki CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanları, Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu, Zeydan Karalar, Yılmaz Büyükerşen, Özlem Çerçioğlu, Muhittin Böcek, Osman Gürün, Vahap Seçer, Kadir Albayrak ve Lütfü Savaş bir araya gelerek kuraklığın giderilmesi konusunda alınması gereken tedbirleri tartışacaklar.

Bir ilkin gerçekleşeceği, Su zirvesinde ayrıca, ilk kez su konulu bir manifesto yayınlanacak. Bu manifestoda Su, Kuraklık ve İklim değişikliği işlenecek. İki gün sürmesi beklenen Sempozyum’ da giderek artan kuraklığa çare olacak tedbirlerde ele alınacak ve öneriler sunulacak.

Hükümetlerin yapması gereken bu kadar önemli bir konudaki toplantıları CHP’li  11 Büyükşehir  Belediye başkanının ele alması gerçek den çok önemli, kendilerini kutlamak gerekir. Hatırlayabildiğim kadarıyla bu güne kadar Hükümetler bu kadar önemli bir konuda bu kadar geniş kapsamlı bir toplantı yapıldığını hatırlamıyorum.

Sevgili okuyucular, son yıllarda giderek artan kuraklık konusunda ve mevcut suların nasıl kullanılması gerektiğini içeren bu kadar önemli bir toplantının düzenlenmesi çok önemli, önemli olduğu kadar Hükümetin dikkate alması gerektiğini düşünüyorum. Esasen yapılacak bu su sempozyumun sonuç bildirgeleri de mutlaka hükümete sunulacaktır.

BİR BAŞKAN’DAN ÖNEMLİ VİDEO..

22-23 mart tarihlerinde düzenlenecek su Sempozyumu için Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, çok dikkat çeken bir video yayınladı. Başkan Çerçioğlu kendi sesinden ve canlı görüntülerle hazırladığı bu video’ da, önemli mesajlar veriyor.

Bölgesinde sevilen ve hizmetleriyle başarılı bulunan  Belediye Başkanlı Çerçioğlu, yayınladığı video’ lu mesajında, giderek artan kuraklık konusunda insanlarımızı uyarıyor ve İzmir’de yapılacak su sempozyumu içinde ilginç ifadeler kullanıyor. Çerçioğlu, ‘’ suyumuza sahip çıkmak ,yeniden Göllere ve gürül gürül akan nehirlere kavuşacak politikalar için İzmir’de buluşuyoruz, çünkü başka bir su yönetimi mümkün ‘’ dikkat çeken bu ifadelerle de halkımızı ve yöneticileri de uyarmaya çalışıyor.

Sevgili okuyucular, an az ekmek ve iş kadar önemli bir konunun ele alınacağı, İzmir, ‘’ su sempozyum’’ unda görüşlerini belirtmek için ayrıca, ilgili Bilim insanları, Meslek örgütleri, Çiftçi temsilcileri, Sanayici, Doğa ve çevre örgütleri de bu toplantıda su politikaları konusunda görüşlerini bildirecekler.

Umuyorum 11 CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanının katılacağı su sempozyum’ unda ortaya çıkacak sonuç bildirgelerini Hükümet yetkilileri de dikkate alır ve  yararlanmaya çalışır.