GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-12-2021 18:14   Güncelleme : 18-12-2021 18:23

Cübbeli asgari ücrette adres şaşırdı! AKP'ye değil patronlara yüklendi

Cübbeli Ahmet adıyla da bilinen Ahmet Mahmut Ünlü verdiği bir sohbet esnasında asgari ücreti kaşıkla verip kepçe ile alan AKP'ye değil de patronlara yüklenmesi dikkat çekti.

Cübbeli asgari ücrette adres şaşırdı! AKP'ye değil patronlara yüklendi

Cübbeli Ahmet adıyla da bilinen Ahmet Mahmut Ünlü verdiği bir sohbet esnasında maddi durumu iyi olup cami, çeşme yaptıranların, onları yapan işçilere asgari ücret verdiğini söyleyip “El insaf ya, bu adam sana mesai harcıyor. Nasıl geçinecek bu kişiler? dedi.

 

AKP YERİNE PATRONLARA YÜKLENDİ

Nerede müslüman kaldı ya?" diyerek soru soran Ahmet Mahmut Ünlü, "Bu zenginler var ya gidiyor hayrat yaptırıyor, cami yaptırıyor annesinin babasının ruhu için, burada önce işçinin hakkı var. Önce işçinin teri kurumadan hakkını ver. Ne veriyorsun? Asgari ücret. Senin vermen gereken asgari ücreti değil, ver ona 5 bin lira bu da benden de. Annenin babanın ruhuna gönder. Dışarı cami, çeşme dolu” ifadelerini kullandı.

 

“ASGARİ ÜCRET”

Ahmet Mahmut Ünlü, “3 bin lirayla geçinmeye çalışıyoruz diyorlar, nasıl geçinecek bu kişi ya? Nasıl geçinecek 4 kişi? Bu ne vicdansızlık? Ama maalesef Müslüman iş adamları, hacı efendiler ‘senede 5 kere umreye gidiyorum’ diyor. Uçakları, yatları katları var. Kaç kişi çalışıyor? Şu kadar. Kaç lira veriyorsun? Asgari ücret. El insaf ya, bu adam sana mesai harcıyor.” şeklinde konuştu.

AdminAdmin