GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-04-2022 01:55   Güncelleme : 30-04-2022 01:57

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Özgür Özel'e: Bedelini ödeyecek!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in tehditleriyle ilgili soruyu cevapladı. Erdoğan, Özel hakkında manevi tazminat davası açılacağını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Özgür Özel'e: Bedelini ödeyecek!

Suudi Arabistan ziyareti öncesi havaalanında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in Osman Kavala için verilen kararın ardından yargılanma tehditleri hatırlatıldı.

Erdoğan, "Adı Özgür ama soyadı çok garip" diyerek avukatlarının manevi tazminat davası açacağını ifade etti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARI ŞÖYLE:

"Bu zatın ifadeleri, tamamıyla şu anda milletvekili olduğu için cezai bir durum olmayacak ama en azından manevi tazminat boyutunda, bedel ödeyecektir. Avukatlarımız davaları açıyor. Aynı şekilde hareket eden ağzı bozuk tiplerin hepsine dava açacaklar. Adı Özgür ama soyadı çok garip olan bu zatla ilgili avukatlarımız davaları açacak. Bunlar manevi tazminat davalarıdır.

Bunlar uluslararası hukuku da bilmiyorlar.

Artık AİHM'lik iş kalmadı. Neden bitti? Çünkü burada hüküm giydi.

Hüküm giydiği için bu işin artık AİHM ile alakası yok. AİHM alacak bakacak edecek, hüküm giydi diyecek. Bu işi artık masadan kaldıracak.

"BEDELİNİ ÖDEYECEKTİR"

Bu ağırlaştırılmış müebbettir. Türk yargısının verdiği karara herkes saygı duymak zorundadır. Başka ülkede hukuk var da bizim ülkede yok mu? Yerli Soros, Gezi olaylarının koordinatörlüğü sebebiyle, devleti hiçe sayan.. Bunun bedelini ödeyecektir. Olay bu."

 

 

AdminAdmin