GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-06-2021 13:36   Güncelleme : 21-06-2021 13:43

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan evlenmeyen gençlerle bu sözlerle kızdı! Kaynak:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin düzenlediği Babalar Günü etkinliğine canlı bağlantı ile katıldı. Erdoğan gençlere, "Şimdi yeni moda başladı, 30 yaştan önce evlenilmiyor" diyerek kızdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan evlenmeyen gençlerle bu sözlerle kızdı! Kaynak:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisi AKP'nin üzenlediği Babalar Günü etkinliğine canlı bağlantı ile katıldı. Gençlerle buluşan Erdoğan, dikkat çekici sözlerde bulundu. 

Erdoğan, "Büyük değişimler, fetihler hep bir hayalle başlar. Kararlıysanız kendinizi hayatın her alanında en iyi şekilde yetiştirmeniz gerekiyor. Bizi hayata ve davamıza sarılmak için motive eden unsurlar ile sizlerin motivasyon kaynakları arasındaki farkı da görüyoruz. Ülkemizin de sadece birkaç nesilde böylesine değişimi yaşamış olması sizlerin sorumluluğunu artıyor. Ülkemize son 19 yılda kazandırdığımız güçlü yatırım ve hizmet alt yapısı sayesinde gençlerimiz işte bu zorlu geleceğe hazır hale getirmiştir. 

20210620-2-48844169-66263299-web.jpg

"YIKILMADIK AYAKTAYIZ"

Cumhuriyet tarihinde yapılanların tamamını 3’e, 5’e, 10’a katlayarak ülkemizi 2023 hedeflerinin eşeğine getirdik. Sizlerden de ülkemizi büyük ve güçlü Türkiye’nin sembolü olarak görmüş olduğumuz 2053 vizyonuyla buluşturmanızı bekliyorum.

“Sizi böyle dimdik ayakta gördükçe biz de çok iyiyiz” diyen gence “Yıkılmadık ayaktayız” yanıtını verdi.

Erdoğan'a sorulan sorular ve yanıtları şöyle:

-Yaş ilerledikçe erkek çocuklar babalarına benzer denilir, katılıyor musunuz?

Her insan ayrı bir dünyadır. Çocuklar genlerden dolayı fiziki görüntü, fıtrattan dolayı da anne ve babalara benzeyebilir. Babaya benzeme düşüncesinin olgunlaşma ile ilgili olduğunu düşünüyorum.

20210620-2-48844169-66263295-web.jpg

-Baba olmanızın Türkiye’nin geleceğine dair hayallerinize etkisi nedir?

84 milyon vatandaşımıza karşı sorumluluğumuz var. 81 vilayete sorumluluğunuz var. Eğitim, sağlık, adalet, emniyet, ulaşım, dış politika üzerinde yükselen bir Türkiye var. Şimdi 207 üniversitemiz var, üniversite olmayan il yok. Salgın döneminde şehir hastanelerimiz olmasa halimiz ne olacaktı. Dünyada küresel ölçekte bakıldığında görenler şaşırıyor. Şimdi Antalya’da da yapılıyor. Torunlarımız daha çok çalışmamız gerektiğini hatırlatıyor, onlar daha modern bir Türkiye’de yaşasın diyoruz.

"30 YAŞTAN ÖNCE EVLENİLMİYOR"

Bir baba ve dede olarak tavsiyeniz nelerdir?

Önce kendini ihmal etme. Şimdi yeni moda başladı, 30 yaştan önce evlenilmiyor. İlk önce birbirinizi sevin ve sahiplenin. Ailesine sahip çıkamayan hayatına da sahip çıkamaz. İnanıyorum ki evlilikte yaş sürecini ilerletmek gerçekleştirmek. Nikah törenlerinde hep söylerim en az 3 çocuk.

Baba olmak mı yoksa dede olmak mı daha güzel duygu?

Her ikisi de güzel bir duygu. Bu meyvenin farklı tatları vardır ya babalıkta da aynı durum söz konusu. 8 torunum var hepsinin tadı farklı. Gelip sana dedeciğim diye sarılması bambaşka. Hanım hafta sonlarını zor getiriyor. Torunların sevgisi bedava. Anneler babalar daha çok ilgileniyor. Hakikaten o tadı almak bir başka güzellik. Bazıları bu işin acelesi mi var diyor, evet var.

Kaynak: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan evlenmeyen gençlerle bu sözlerle kızdı!